Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna

 

  1. Od 20 kwietnia zostały zmienione przepisy dotyczące udziału wiernych w liturgii. W naszym kościele, którego powierzchnia wynosi ponad 1100 m2 może w niej uczestniczyć 75 osób jednocześnie. Zachęcamy więc do udziału w liturgii zwłaszcza osoby w sile wieku, zdrowe, niebędące w grupie ryzyka. Równocześnie prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności: w czasie drogi do kościoła i w czasie samej liturgii używajmy maseczek na twarze, siadajmy w większych odległościach od siebie (zajmujemy miejsca oznaczone żółtą taśmą, na takim miejscu może usiąść pojedyncza osoba lub rodzina, która wspólnie ze sobą zamieszkuje). Jeśli to możliwe używajmy rękawiczek lub dezynfekujmy ręce przed wejściem do kościoła. Komunii świętej będziemy udzielać zarówno do ręki, jak i do ust. Jeśli udziela jej jeden kapłan, najpierw niech przyjmują ją osoby do rąk, a następnie te przyjmujące do ust. Jeśli będzie dwóch kapłanów, każdy będzie udzielał Komunii w inny sposób, podchodźmy w odpowiednie miejsce. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest o tyle ważne, że w przypadku pojawienia się zakażenia na terenie kościoła, zarówno miejsce, jak i wszyscy uczestnicy liturgii i ich bliscy zostaliby objęci kwarantanną, co by oznaczało, że liturgia w naszym kościele przez jakiś czas nie mogłaby się w ogóle odbywać.
  2. Od dzisiaj obchodzimy tydzień biblijny. Przypomina nam o tym księga Pisma świętego wystawiona w prezbiterium. Ten czas ma nam uświadomić wartość Słowa Bożego. Już św. Hieronim w IV weku pisał, że nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa. Zwłaszcza teraz, gdy więcej czasu spędzamy w swoich domach, czytajmy Słowo Boże i rozważajmy je w naszych rodzinach. Zachęcamy rodziców, by czytali Pismo święte ze swoimi dziećmi i pomagali im je zrozumieć.
  3. Od najbliższego piątku zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych każdego dnia o godzinie 17.30.
  4. Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy obchodzić w sobotę 2 maja, ponieważ 3 maja jest Niedziela Wielkanocna, która jest w hierarchii świąt ważniejsza. W tym dniu będzie dodatkowa Masza święta o godzinie 12.00. A więc Msze będą o 7.00, 12.00 i 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na stan epidemii kapłan odwiedzi tylko tych chorych, którzy wyraźnie wyrażą takie życzenie. Można się zgłaszać telefonicznie.
  6. Zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej tych wszystkich, którzy dotąd nie mieli możliwości tego zrobić. Spowiadamy w konfesjonałach (podchodzimy w maseczkach) przed rozpoczęciem każdej Mszy świętej w tygodniu i w czasie Mszy świętej w niedzielę. Zachęcamy również do Komunii świętej pierwszopiątkowej.