1. Rozpoczynamy dziś w Kościele w Polsce już po raz 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o modlitewnym wsparciu osób zmagających się z chorobą alkoholową, za ich rodziny, a także za podejmujących w Wielkim Poście postanowienie abstynencji, do której usilnie zachęcamy.
  2. Spotkanie rodziców komunijnych dziś o godz. 18.00 w salce na plebanii.
  3. W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w środę popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły to znaczy ograniczenie się do spożycia trzech posiłków dziennie, w tym: dwóch lekkich i jednego do syta. Prawo to obowiązuje katolików od 18. do 60. roku życia. W środę popielcową Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i dodatkowa dla pracujących o godz. 19.00.
  4. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w piątki o godzinie 15.30, dla dzieci o 16.15 i dla młodzieży oraz pracujących po Mszy wieczornej ok. godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.30.
  5. W czwartek na godzinę 18.00 zapraszamy na spotkania Legionu Maryi oraz Kręgu Biblijnego.
  6. Przypominamy, że ze względu na zmianę przepisów o odpadach z tworzyw sztucznych nie jest już kontynuowana akcja zbierania nakrętek z butelek plastikowych. Bardzo prosimy, by już nie przynosić nakrętek i nie zostawiać ich w kościele.
  7. Ze względu na ważność sakramentu chrztu oraz konieczność dobrego przygotowania do niego rodziców i chrzestnych, chcemy raz w miesiącu przeprowadzić specjalną katechezę dla rodziców oraz kandydatów na rodziców chrzestnych. Katecheza jest adresowana do rodziców, którzy w następnym miesiącu chcą ochrzcić dziecko oraz dla osób, które zostały poproszone o pełnienie roli rodzica chrzestnego. Będzie się odbywała w ostatnią sobotę każdego miesiąca po wieczornej Mszy świętej. Najbliższa w tą sobotę o godz. 18.00 w salce parafialnej.
  8. Gościmy dziś przedstawicieli wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, którzy kierują do nas zaproszenie na rekolekcje ewangelizacyjne 149 godzin.