W sobotę, 12 września w naszej parafii, w czasie Mszy świętej o godzinie 18 i po niej,  miało miejsce świętowanie jubileuszu 25-lecia sosnowieckich wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Pierwsza z tych wspólnot, która nazywała się Samarytanka, powstała dokładnie ćwierć wieku temu. Potem wspólnota zaczęła kiełkować i dzisiaj mamy  5 wspólnot Odnowy na naszej diecezji. Na to wydarzenie przyjechali nie tylko Ci, którzy we wspólnotach nadal działają, ale także wielu tych, którzy w Odnowie poznali Boga, a dzisiaj są w zakonach, na misjach czy w innych miejscach, do których powołał ich Bóg.

Było więc za co Panu Bogu dziękować, bo przez te 25 lat nie szczędził łaski i błogosławieństwa. Było dużo radości, wzruszenia i dziękczynienia. Za początki we wspólnocie Samarytanka na Kalinowej, za kolejne powstające wspólnoty i za wszystkie działa, które były podejmowane przez te wszystkie lata, aby głosić Boże Królestwo. Wiele kursów Alpha, rekolekcji 149 godzin, mniejszych i większych rekolekcji szkolnych, adwentowych czy wielkopostnych to wynik tego, że Bóg działa i szuka wciąż swoich zagubionych owiec.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę! Także tym spośród naszych Parafian, którzy zechcieli świętować jubileusz ze wspólnotami. Spotkania jednej ze wspólnot – św. Jan, odbywają się w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.

O wspólnotach można więcej poczytać na stronie: www.odnowa.org.pl.