1. W związku z trwającą epidemią koronawirusa i obowiązującymi w naszym kraju zasadami bezpieczeństwa w zgromadzeniach liturgicznych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. W ubiegłą niedzielę, na szczęście, nie musieliśmy odmawiać nikomu prawa do udziału w liturgii, ponieważ liczba chętnych nie przekroczyła określonego prawem limitu. Zachęcamy naszych Parafian do pozostania w domach i uczestniczenia we Mszach świętych za pośrednictwem mediów. W obecnym czasie mamy do dyspozycji bardzo wiele możliwości uczestniczenia we Mszach, Drogach Krzyżowych i innych formach kultu.
  2. Z powodu epidemii zmuszeni też jesteśmy odwołać uroczystości katyńskie oraz rekolekcje parafialne zaplanowane na przyszłą niedzielę. Uroczystości patriotyczne postaramy się zorganizować w innym terminie, po ustaniu zagrożenia. Nie będzie także w piątek Drogi Krzyżowej dla dzieci. Co do rekolekcji, to środki społecznego przekazu oraz Internet stwarzają wiele możliwości uczestnictwa w nich bez wychodzenia z domu. Postaramy się również o przygotowanie wersji internetowej dla naszej parafii.
  3. Zachęcamy wszystkich Parafian do odbywania sakramentu pojednania. Wszystkie zaplanowane Msze święte w naszym kościele odbywają się według normalnego porządku. Przed każdą z Mszy świętych, zarówno w tygodniu jak i w niedzielę, istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Konfesjonały są wyposażone w folie ochronne, które minimalizują kontakt i możliwość przenoszenia wirusa. Są one często i regularnie dezynfekowane. Nie czekajmy ze spowiedzią do ostatniej chwili przed świętami. Osoby, które z powodu zarażenia lub obowiązkowej kwarantanny nie mogą opuszczać swoich mieszkań zachęcamy do odbycia spowiedzi po zakończeniu okresu izolacji.
  4. W związku z zaistniałą sytuację jesteśmy zmuszenie do przeniesienia części naszej działalności duszpasterskiej do internetu. Od wczoraj nasza parafia posiada swój profil na facebooku. Będziemy tam regularnie publikować różne materiały duszpasterskie.  Nadal funkcjonuje nasza strona internetowa. Ks. Proboszcz uruchomił również swój kanał na YouTube, na którym będzie można oglądać materiały audio i video. W tej chwili jest tam już zamieszczona homilia z przed tygodnia a dzisiejszą będzie można obejrzeć w godzinach wieczornych. Zachęcamy do korzystania.
  5. Czas, w którym nie możemy korzystać z posługi duszpasterskiej w kościele niech będzie czasem wzmożonej modlitwy rodzinnej i indywidualnej, prywatnego odmawiania Różańca i odprawiania Drogi Krzyżowej, lektury Pisma świętego i kultywowania innych form pobożności. Niech to nie będzie czas stracony dla wiary. Dzisiaj bezpłatnie możemy sięgnąć do elektronicznej wersji Gościa Niedzielnego, który także przenosi swoją działalność do sieci. Gorąco do tego zachęcamy.
  6. W następną niedzielę będziemy mieli zmianę czasu na letni. Przypominamy, że od 1 kwietnia w naszym kościele Msze święte popołudniowe będą odprawiane o godzinie 18.00.

W tym trudnym czasie okazujmy sobie nawzajem życzliwość i solidarność oraz pamiętajmy, że przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny jest teraz szczególnym wymogiem miłości bliźniego.