1. W najbliższy piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 18:00 w sosnowieckiej katedrze będzie sprawowana dziękczynna Eucharystia z okazji 30-lecia erygowania naszej diecezji. Szczególnie zapraszamy przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń działających na terenie naszej diecezji oraz parafialnych koordynatorów prac synodalnych. Liturgię Mszy św. uświetni śpiew grupy „Camerata Silesia”. Natomiast w niedzielę 27 marca o godz. 19:00 w katedrze odbędzie się koncert z udziałem Filharmonii Śląskiej na który serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan.
  2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowanie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i modlitwy w intencji ochrony życia. W czasie Mszy świętych w naszej parafii będzie możliwość uroczystego przystąpienia do Duchowej Adopcji.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które poprowadzi ks. Dariusz Karoń, wikariusz parafii MB Fatimskiej. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, a od poniedziałku do środy o godzinie 9.00 i 17.00. W środę będzie dzień spowiedzi. Kapłani z dekanatu będą służyli w konfesjonałach od 8.30 i od 16.30.
  4. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Droga krzyżówa dla dorosłych w piątek po Mszach świętych o godzinie 15.00 i 17.00, dla dzieci o godzinie 16.20. Gorzkie żale w niedzielę o 16.45. Serdecznie zachęcamy do udziału.
  5. Razem z Caritas Polska zapraszamy do udziału w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Przynieś karton wypełniony produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie caritas.pl/paczkadlaukrainy . Znajduje się tam opis produktów, wymiary i waga kartonu. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień. Kartony do przygotowania paczki będzie można odebrać w przyszłą niedzielę po Mszach świętych, a w tygodniu gotowe kartony przynieść do kancelarii parafialnej. Listę produktów, które mają się zaleźć w paczce znajdziemy także w gablocie parafialnej oaz na naszej stronie internetowej.