1. W środę rozpoczęliśmy Wielki Post. Przypominamy, że Droga Krzyżowa jest odprawiana w każdy piątek po Mszach świętych o godzinie 15.00 i 17.00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.15. W najbliższy piątek po Mszy świętej o 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową zwłaszcza dzieci.
  2. Rekolekcje wielkopostne będą w naszej parafii od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Szczegóły podamy bliżej terminu rekolekcji.
  3. Osoby chętne do wykonywania czytań w czasie Mszy świętej, zarówno kobiety jak
    i mężczyzn, zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej.
  4. W sobotę o 10.30 odbędzie się zbiórka ministrantów. Zapraszamy wszystkich już posługujących ministrantów i lektorów, jak i kandydatów, zarówno chłopców, jak i dziewczęta. Ksiądz proboszcz podjął decyzję, zgodnie z wytycznymi Stolicy Apostolskiej, o dopuszczeniu do służby liturgicznej ołtarza w naszej parafii także dziewcząt.
  5. W związku z chorobą ks. proboszcza zaplanowane na dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania zostaje przesunięte na przyszłą niedzielę na godzinę 18.15.
  6. Zapraszamy do udziału w kolejnym kursie Alpha organizowanym przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miasto ocalenia”. Kurs rozpoczyna się 21 lutego o godzinie 18.30 w Sosnowcu, w pałacu Schoena przy ul. Chemicznej 12. Jest to cykl spotkań dających okazję do rozmowy na temat wiary przy smacznym posiłku. Udział w kursie jest bezpłatny. By zostać uczestnikiem należy się zapisać telefonicznie pod numerem 786 635 685 lub przez stronę miastoocalenia.pl/alpha. Te informacje widnieją w ogłoszeniach w gablocie i na stronie internetowej.
  7. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu zapraszają osoby, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, a obecnie żyją w nowym związku cywilnym na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych w kaplicy Domu „Szilo” w Czeladzi w dniach 23, 24 i 25 lutego 2024 r. Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Marcin Lech.