1. W minioną środę od obrzędu posypania głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa związane z tym okresem. Gorzkie żale będą odprawiane w każdą niedzielę o godzinie 16.15. Tematem kazań pasyjnych, zgodnie z hasłem obecnego roku liturgicznego, będzie Kościół i jego przymioty. Kazania pasyjne w tym roku będzie głosił ks. Marcin. Droga krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek po Mszy św. o godzinie 15:00 i po Mszy o 17:00. Jeśli jakieś grupy chciałyby się włączyć w poprowadzenie Drogi krzyżowej prosimy o zgłoszenie tego do któregoś z duszpasterzy.
  2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych rozpoczniemy w 3 Niedzielę Wielkiego Postu czyli 12 marca. Poprowadzi je ks. Stanisław Kołakowski, ojciec duchowny naszego seminarium. Rekolekcje szkolne będą w Wielkim Tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę. Poprowadzi je ks. Paweł Krawczyk, wychowawca kleryków z naszego seminarium. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna będzie czynna tylko popołudniu z wyjątkiem najpilniejszych spraw.
  3. Rekolekcje dla osób żyjących w powtórnych związkach niesakramentalnych odbędą się w domu rekolekcyjnym „Szilo” w Czeladzi od 3 marca. Początek o 19.15. Szczegóły znajdziemy a plakacie w gablotce.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych jak zwykle, natomiast z racji odprawianej Drogi krzyżowej nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie po porannej Mszy świętej.
  5. Dziś modlimy się o sprawiedliwy pokój w Ukrainie, a także wspieramy materialnie ofiary wojny w tym kraju. Nasze ofiary możemy złożyć przy wyjściu z kościoła. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.
  6. Tegorocznych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na chwilę do zakrystii po zakończeniu Mszy świętej.