1. Dziś druga niedziela Adwentu. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje. Poprowadzi je dla nas ks. Czesław Rechul, wikariusz parafii św. Barbary w Dąbrowie Górniczej. Nauki rekolekcyjne będą w czasie wszystkich Mszy świętych w niedzielę, a w poniedziałek i wtorek o godzinie 9.00 i 17.00. Spowiedź w poniedziałek od godziny 8.30 rano i od 16.30 wieczorem. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach i nieodkładania spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami, gdyż wtedy możemy nie zdołać wyspowiadać wszystkich chętnych.
  2. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszamy w tym dniu szczególnie dzieci na Roraty o 17.00.
  3. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto młodzieży żeńskiej. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych o 7.00 i o 17.00
  4. W zakrystii możemy zaopatrzyć się w opłatki na wigilijny stół. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pokrycie rosnących kosztów energii oraz bieżące prace w parafii.
  5. Są również do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ceny świec są takie jak w ubiegłym roku: mała kosztuje 7 zł., a duża 18 zł. Każda złotówka ofiarowana ponad to jest przeznaczona na działalność charytatywną parafii.
  6. Dziś także dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Modlitwą ogarniamy zwłaszcza Kościół w Ukrainie, ale także w innych miejscach
    i krajach, gdzie jest on prześladowany lub ograniczany w swej działalności. Możemy te Kościoły wesprzeć przez ofiarę składaną do puszek.
  7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszej „Niedzieli” znajdziemy dodatek z Bożonarodzeniowymi kolorowankami dla dzieci, a głównym tematem „Gościa’ jest wiara w Kościół. Zachęcamy też do czytania parafialnej gazetki „Głos Joachima”.
  8. Zachęcamy do udziału w Roratach. Jak dotąd przychodzi sporo dorosłych, ale bardzo mało dzieci. Prosimy rodziców, by pomogli swoim pociechom w tej formie modlitwy.