Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu
  1. Przeżywając Wielki Post pamiętajmy o udziale w nabożeństwach tego okresu. Byłoby pięknie, gdyby każdy z Was był przynajmniej raz w czasie Postu na Drodze Krzyżowej (piątek po Mszach o 15.00 i 17.00) i na Gorzkich Żalach (niedziela 16.30).
  2. W minionym tygodniu rozpoczęliśmy montaż krzyży na naszej drodze krzyżowej na zewnątrz kościoła. Są to krzyże wykonane z drewna sosnowego, odpowiednio zaimpregnowane i pomalowane, z których każdy ma od 4 do 5 metrów wysokości. Jeśli pozwoli na to pogoda, zamontujemy je w ciągu tygodnia lub niewiele dłużej. Chcielibyśmy jeszcze w tym Wielkim Poście odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej właśnie na zewnątrz naszej świątyni. Gdyby ktoś chciał dorzucić swoją cegiełkę do tego dzieła, będzie to mógł zrobić w przyszłym tygodniu, gdyż na ten cel przeznaczymy tacę inwestycyjną.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie jak zwykle po Mszy świętej o godzinie 12.00. Natomiast następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie w środę 17 marca po Mszy świętej o godzinie 17.00.
  4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Św. Jan” zaprasza na modlitewne spotkania uwielbienia w każdy piątek o godzinie 19.00. Spotkania odbywają się w dużej auli, która została wyremontowana i odpowiednio wyposażona przez członków tejże wspólnoty. Za poniesiony trud i koszty serdecznie dziękujemy.
  5. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu, to jest 21 marca. Ze względu na nauczanie zdalne nie będzie w tym czasie rekolekcji szkolnych.
  6. W naszej kancelarii parafialnej posiadamy już terminal do operacji bezgotówkowych. Opłaty za przedłużenie miejsca na cmentarzu i wszelkie inne płatności możemy realizować kartą debetową bądź kredytową.