1. Dziś niedziela „Ad gentes” poświęcona Kościołowi w krajach misyjnych. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszek na wsparcie misji. Krajem misyjnym jest również Ukraina, gdzie Kościół katolicki stanowi niewielką część społeczeństwa. Zapewne część z tych środków zostanie również przeznaczona na odbudowę tamtejszych kościołów po wojnie.
  2. Do kancelarii parafialnej można nadal przynosić produkty żywnościowe o długim terminie ważności, chemię gospodarczą, artykuły dla dzieci oraz czystą, niezniszczoną odzież. Te dary przekażemy za pośrednictwem Caritas uchodźcom z Ukrainy. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy w imieniu tych, którzy skorzystają z ich pomocy.
  3. Za dwa tygodnie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, które potrwają od niedzieli do środy. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Karoń, wikariusz parafii MB Fatimskiej. Natomiast rekolekcje dla dzieci szkolnych planujemy w czerwcu; będą one związane z peregrynacją krzyża papieskiego.
  4. Zachęcamy do odwiedzania kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, która jest otwarta od poniedziałku do soboty od porannej, do wieczornej Mszy świętej, a w czwartki do godziny 21.00. W obecnym czasie niepokoju trwanie na Modlitwie przed Jezusem Eucharystycznym niech nam dodaje otuchy i wyprasza pokój. Polecajmy także uczestników kursu Alpha, który rozpoczął się przed tygodniem, w tym także tych z naszej wspólnoty.
  5. W dolnym kościele parafii św. Jacka w Sosnowcu (Dańdówka) w każdą niedzielę o godzinie 15.30jest sprawowana Eucharystia w Obrządku Wschodnim Kościoła Grekokatolickiego dla wiernych tego kościoła, którzy mieszkają na stałe lub czasowo na terenie Sosnowca i okolic, zwłaszcza dla przybyszów z Ukrainy.
  6. Od poprzedniej niedzieli prasę katolicką – Niedzielę i Gościa – możemy kupować w naszej kawiarence. Oprócz napicia się dobrej kawy lub herbaty, możemy się tam też zaopatrzyć w kwiaty i dewocjonalia. Dochód z kawiarenki jest przeznaczony na dalsze prace remontowe w parafii.
  7. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII, i tylko z VIII, proszeni są po Mszy świętej o zgłoszenie się w zakrystii w celu odebrania zaproszeń na kwietniowe spotkanie formacyjne.