1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Wychodząc
  z kościoła możemy także wesprzeć misje ofiarą do puszki.
 2. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszach świętych
  o godzinie 15.00 i 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15. Rekolekcje rozpoczniemy w V niedzielę Postu czyli od 17 marca.
 3. W Wielkim Poście zachęcamy też szczególnie do przychodzenia na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu. Kaplica adoracji jest otwarta od zakończenia porannej do rozpoczęcia wieczornej Mszy świętej. Wejście z boku kościoła oznaczone jest strzałkami i napisem.
 4. Przypominamy , że możliwość skorzystania z sakramentu pojednania jest w tygodniu przed każdą Mszą świętą, a w niedzielę na początku Eucharystii.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i starszych dzisiaj o 18.15 na plebanii.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W dzisiejszej niedzieli znajdziemy między innymi tekst księdza proboszcza na temat przeżywania Wielkiego Postu. Jest też nasza gazetka parafialna „Głos Joachima”.
 8. Przychodnia Bracka Porąbka-Klimontów z okazji Światowego Dnia Słuchu w dniu 5 marca zaprasza na bezpłatne badania słuchu. Z badań mogą skorzystać osoby powyżej 60 roku życia. Nie jest potrzebne skierowanie. Aby skorzystać z badania prosimy o wcześniejszą rejestrację telefonicznie lub osobiście
  w przychodni ul. Dmowskiego 6a, Sosnowiec Zagórze. Numer telefonu znajduje się na plakacie.