1.      W związku z trwającym synodem powszechnym w naszej parafii powstał zespół synodalny, którego zadaniem jest zebrać opinie Parafian w kwestiach, które interesują Stolicę Apostolską i Ojca Świętego. Na podstawie otrzymanych materiałów wraz z zespołem opracowaliśmy ankietę. Każdy Parafianin i Parafianka może w niej anonimowo wyrazić opinię na interesujące nas tematy. Ankiety znajdują się obok stojaka z prasą. Możemy je zabrać do domu i wypełnić indywidualnie bądź wspólnie z rodziną. W przyszłą niedzielę przyniesiemy wypełnione ankiety i wrzucimy je do specjalnej skrzynki, która będzie w tym samym miejscu, z którego ankiety zabraliśmy. Zebrane głosy pozwolą nam poprawić funkcjonowanie naszej parafii, a przekazane dalej będą miały wpływ również na życie Kościoła powszechnego. Za zaangażowanie  w wypełnienie ankiety z góry dziękujemy. Ankietę można także pobrać z naszej strony internetowej.

2.     Od 9 marca rozpoczynamy prowadzony przy współudziale naszej parafii Kurs Alpha. Czym jest? O tym najlepiej powiedzą nam sami organizatorzy: Kurs Alpha to wyzwanie dla intelektu, serca i ducha! Wierzymy, że każdy powinien mieć możliwość poznania wiary chrześcijańskiej, móc zadać pytania i podzielić się swoim punktem widzenia – niezależnie od miejsca i sytuacji, w której się znajduje. Alpha jest serią spotkań wyjaśniających podstawy wiary chrześcijańskiej. Każde spotkanie podejmuje inny temat dotyczący wiary i daje możliwość dyskusji. Alpha prowadzona jest w wielu miejscach na całym świecie i każdy jest na niej mile widziany. Prowadzona jest w kawiarniach, kościołach, uczelniach, domach, barach – wszędzie, gdzie jest to tylko możliwe. Kurs cechują trzy elementy, które pojawiają się zawsze: posiłek, wykład, dyskusja.

·         Na kurs można się zapisać elektronicznie lub telefonicznie. Udział jest całkowicie bezpłatny. Możliwość zapisu:

3.     W najbliższą sobotę z racji zbliżających się dni Babci i Dziadka zapraszamy na Mszę świętą zbiorową w intencji seniorów.  Możemy się modlić zarówno za żyjących, jaki za zamarłych Dziadków i Babcie. Szczegółowe intencje przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4.      Dziś w Będzinie o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Galowy 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena jest wolny, dostępna będzie także transmisja na stronie internetowej www.mfkip.pl. Zapraszamy do kolędowania z uczestnikami Festiwalu z całej Polski.

5.      Kandydatów do bierzmowania  klas VII i VIII zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii po odbiór zaproszeń na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w najbliższą środę w kościele po Mszy świętej o godzinie 17.00.

6.      Dziękujemy osobom i rodzinom, które w tym tygodniu przyjęły nas z wizytą kolędową. Kolęda w naszej parafii potrwa jeszcze około półtora tygodnia. Jeśli ktoś nie mógł nas przyjąć w wyznaczonym czasie, a chciałby to zrobić, będziemy się mogli zgłaszać po następnej niedzieli. Kolęda uzupełniająca będzie w sobotę 29 stycznia.

7.     W przyszłą niedzielę 23 stycznia przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.

8.     W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy kolejną płytę audio z tekstem Pisma świętego. Gdyby ktoś nie miał numeru z pierwszą płytą, a chciałby zgromadzić cała kolekcję, jest możliwość zamówienia wcześniejszych egzemplarzy. W tym celu prosimy o kontakt w zakrystii.