1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze i godnie przygotować się do świąt. W trzecim tygodniu adwentu – w środę, piątek i sobotę – przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od dzisiaj rozpoczyna się druga część adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy przygotowanie kościoła do świąt. Sprzątanie zaczniemy w poniedziałek po porannej Mszy świętej. Panie z Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ zapraszają do pomocy w sprzątaniu wszystkich, którzy o tej porze dysponują czasem. Ponieważ mamy też osoby pracujące, w sprzątaniu będzie można również pomóc po wieczornej Mszy świętej w poniedziałek i wtorek. Abyśmy mogli zorganizować pracę, osoby, które chciałyby poświęcić godzinę lub dwie w tym czasie proszone są o wpisanie się na listę w zakrystii, wtedy będziemy wiedzieć, na ile osób możemy liczyć. Parafia nie wynajmuje firmy sprzątającej, kościół będzie czysty na tyle, na ile sami zdołamy go posprzątać. Potraktujmy go jak nasz drugi dom
  3. W przyszłą niedzielę, IV adwentu, przypada wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będą odprawione o godzinie 7.00, 9.00 i 10.30. Bardzo prosimy tak zorganizować sobie czas, by tego dnia wziąć udział w Eucharystii. Pasterka, podobnie jak w ostatnich latach będzie odprawiona o godzinie 22.00 i 24.00. Na pierwszą Mszę zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi i całe rodziny. Pasterka jest Mszą świętą z Bożego Narodzenia. Udział w niej nie jest udziałem we Mszy w wigilię. Osoby, które na pasterce przystąpią do Komunii świętej, mogą to zrobić drugi raz w czasie Mszy świętej w pierwszy dzień świąt.
  4. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte odprawiane będą jak w każdą niedzielę.
  5. W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę. Plan kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej. Bardzo prosimy się z nim zapoznać. Warto też śledzić go na bieżąco, bo w wypadkach losowych, jak choćby choroba któregoś z księży plan kolędy może ulec nieznacznej zmianie. Gdyby jakiś adres został pominięty, lub pojawił się inny błąd w grafiku, prosimy o powiadomienie nas celem dokonania korekty. Z góry dziękujemy.