1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii od przyszłej niedzieli. Potrwają one do wtorku. W niedzielę nauki rekolekcyjne będą na wszystkich Mszach świętych. W poniedziałek i wtorek Msze z naukami rekolekcyjnymi o godzinie 9.00 i 18.00. Msze o 7.00 i 17.00 dla dzieci będą odprawione normalnie, nie są one częścią rekolekcji. Spowiedź będzie we wtorek od godziny 8.30 rano i od 17.30 po południu. Plan rekolekcji przypomnimy jeszcze w przyszłą niedzielę.
  3. W odpowiedzi na liczne pytania Parafian zdecydowaliśmy, że w tym roku, jeśli nie zmieni się sytuacja epidemiologiczna, chcemy odbyć kolędę w normalnym trybie. Różnica polegałby jedynie na tym, że dzień wcześniej ministrant będzie zbierał informacje o tym, czy ktoś życzy sobie odwiedzin księdza, czy też nie, a sama kolęda będzie się odbywała bez udziału ministrantów. Rozumiemy, że część osób i rodzin może się obawiać wizyty ze względu na liczne przypadki covid. W takim wypadku wystarczy poinformować o tym ministranta i nie będzie to stanowiło żadnego problemu.
  4. Ze względu na przejście na tryb zdalny nauczania, w grudniu nie będzie spotkania formacyjnego dla kandydatów do bierzmowania.