1. Rozpoczął się maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą odprawiane zarówno w tygodniu jak i w niedzielę po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do licznego udziału.
  2. Rozpoczęliśmy Tydzień biblijny. Z tej okazji przypominamy o spotkaniach kręgu biblijnego, które odbywają się w każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej w salce na wikariacie. Zapraszamy serdecznie do udziału w tej formie pogłębiania znajomości Pisma świętego. Krąg biblijny prowadzi ks. Łukasz.
  3. We wtorek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych będzie jak w niedzielę. Zachęcamy do modlitwy w intencji Polski zwłaszcza wobec toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny.
  4. W środę wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków i hutników. Odpust w sąsiedniej parafii, suma odpustowa o godzinie 19.00.
  5. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.
  6. W poniedziałek wyjątkowo nie będzie spotkanie grupy modlitewnej. Cały czas jest natomiast czynna kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu, w której możemy się modlić w tygodniu od porannej, do wieczornej Mszy świętej. Kaplica jest otwarta także w niedzielę i uroczystości od 13.00 do 18.00.
  7. Prasę katolicką możemy nabyć w naszej kwiaciarni – kawiarence. Zachęcamy do odwiedzenia. Robiąc zakupy w naszej kwiaciarni i sklepiku wspieramy bieżącą działalność parafii.
  8. Kolejny numer gazetki parafialnej „Głos Joachima” jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Redakcja gazetki pracuje charytatywnie, natomiast symboliczne ofiary – 50 gr czy złotówkę przeznaczamy na pokrycie kosztów druku.
  9. Następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy zostali dopuszczeni do tego sakramentu w tym roku odbędzie się w poniedziałek 9 maja o godzinie 19.00. Natomiast spotkanie dla rodziców tych kandydatów będzie w środę 11 maja o godzinie 19.00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży 22 czerwca.