Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu

  1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Zachęcamy do licznego udziału. Przerwijmy na godzinę w ciągu dnia nasze przygotowania kulinarno-porządkowe, a poświęćmy ją na przygotowanie duchowe do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych. Jutro i we wtorek Msze z nauką rekolekcyjną o godzinie 9.00 i 18.00. Mszę wieczorną odprawiamy specjalnie w czasie rekolekcji o godzinę później tak, by mogły zdążyć na nią również osoby pracujące. Msza o 7.00 rano oraz Roraty dla dzieci o 17.00 będą w czasie rekolekcji odprawiane normalnie, choć nie są one częścią rekolekcji. We wtorek spowiedź. Rano możliwość wyspowiadania się będzie od godziny 8.30, a wieczorem od 17.30.
  2. W poniedziałek po Mszy o godzinie 9.00, czyli około 10.00 zapraszamy osoby chętne do pomocy przy ustawianiu choinek i przygotowaniu szopki zarówno wewnątrz kościoła, jak i przy grocie Matki Bożej. Liczymy szczególnie na pomoc choćby kilku mężczyzn.
  3. Dziękujemy kilku paniom, które z własnej inicjatywy posprzątały kościół na święta. Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że zrobiły to, zanim zdążyliśmy zwrócić się z prośbą o taką pomoc.
  4. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, chcemy odprawić dwie pasterki. Pierwsza będzie o godzinie 22.00. Zapraszamy na nią szczególnie rodziców z dziećmi i inne osoby, dla których trudnością jest przyjście na Mszę o północy. Druga pasterka będzie tradycyjnie o godzinie 24.00.
  5. W drugi dzień świąt przeżywamy w tym roku święto Świętej Rodziny. Na wszystkich Mszach świętych będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
  6. Są jeszcze do nabycia świece Caritas oraz opłatki, a także kalendarze parafialne na nowy rok z postaciami świętych z naszego kościoła.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym znajdziemy płytę z kolędami w wykonaniu polskich sióstr karmelitanek. Natomiast od następnej niedzieli w kolejnych numerach Gościa będą płyty z nagraniem całej Biblii audio. Serdecznie zachęcamy do nabywania. Cena Niedzieli od ubiegłego tygodnia wynosi 8 zł. Zwróćmy uwagę przy nabywaniu.
  8. W tym roku chcemy odbyć kolędę w tradycyjny sposób. Różnica polegałby jedynie na tym, że dzień wcześniej ministrant będzie zbierał informacje o tym, czy ktoś życzy sobie odwiedzin księdza, czy też nie, a sama kolęda będzie się odbywała bez udziału ministrantów. Rozumiemy, że część osób i rodzin może się obawiać wizyty ze względu na liczne przypadki covid. W takim wypadku wystarczy poinformować o tym ministranta i nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Jeśli nie było nas w domu w dzień poprzedzający kolędę, możemy zaprosić kapłana, gdy będzie w pobliżu naszego mieszkania. Pragniemy także poinformować, że wszyscy księża z naszej parafii są zaszczepieni przeciwko covid-19.
  9. Ze względu na nowe obostrzenia sanitarne przypominamy o obowiązku noszenia maseczek wewnątrz kościoła. Komunia święta jest udzielana na rękę po prawej stronie patrząc w kierunku ołtarza, a po lewej tradycyjnie do ust. Byłoby dobrze, gdyby osoby zaszczepione miały przy sobie zaświadczenia potwierdzające ten fakt. My oczywiście nie będziemy ich sprawdzać, ale w wypadku kontroli policji czy sanepidu pozwoli nam to zwiększyć dopuszczalny limit osób w kościele.