1. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta o godzinie 7.00, natomiast nie ma Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do zachowania tradycji postnej wieczerzy wigilijnej.
  2. Podobnie jak w ubiegłym roku odprawione będą dwie Pasterki. Pierwsza o godzinie 22.00 i druga tradycyjnie o północy. Na pierwszą zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi oraz wszystkich, którym trudniej przybyć na Mszę o północy. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  3. W niedzielę Boże Narodzenie. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę w ciągu roku.
  4. W poniedziałek, drugi dzień świąt porządek Mszy świętych również będzie niedzielny.
  5. Dziękujemy osobom, które posprzątały kościół w minionym tygodniu. W piątek pozostaje nam jeszcze umycie podłogi na święta. Prosimy o pomoc po porannej Mszy świętej. Jeśli ktoś jeszcze nigdy nie poświęcił godziny czy dwóch dla wspólnego dobra, ma właśnie taką okazję.
  6. Zaraz po świętach, od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę kolędową. Cały porządek kolędy będzie już dzisiaj umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Jeśli nie zajdą jakieś nieprzewidzialne okoliczności, jak na przykład choroba któregoś z księży, to postaramy się odbyć wizytę duszpasterską zgodnie z wywieszonym planem. Ponieważ w trakcie kolędy wypadają ferie zimowe i część z was może mieć zaplanowane wyjazdy, w sobotę 7 stycznia będzie możliwość zaproszenia kapłana do domu poza grafikiem kolędowym. Prosimy tylko o powiadomienie nas wcześniej o takim zamiarze, byśmy mogli ten dzień zaplanować.
  7. Mamy jeszcze możliwość przekazania zaproszeń dla kilku osób na wigilię miejską dla osób samotnych, która odbędzie się 22 grudnia o godzinie 18.00 w restauracji Dorian w Zagórzu. Na wigilii swoją obecność zapowiedział ks. biskup Grzegorz Kaszak. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  8. W zakrystii mamy jeszcze do nabycia opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy zaopatrzyli się w nie w ciągu Adwentu. Natomiast sklepik parafialny oferuje stroiki na wigilijny stół i inne ozdoby. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na świąteczną dekorację kościoła.
  9. Wszystkich chętnych zapraszamy do radowania się Bożym Narodzeniem przy słuchaniu i oglądaniu musicalu bożonarodzeniowego Noel w wykonaniu naszej scholi, czyli zespołu Joachim Band. Premiera 8 stycznia o godzinie 18.00 w naszym kościele.