1. Dzisiaj IV niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. „Jak owce między wilki” – rozmowy o powołaniu. Spotkanie on-line z diecezjalnym duszpasterzem powołań (ks. Andrzej Nackowski) oraz diecezjalnym moderatorem Liturgicznej Służby Ołtarza (ks. Łukasz Tkaczyk). Do spotkania będzie można dołączyć podczas transmisji na żywo 9 maja o godz. 20:00 na stronie Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej na facebooku https://www.facebook.com/OazaSosnowiecka
    Będzie to okazja do zadawania pytań i swobodnej rozmowy.
  2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. W piątek wspomnienie NMP Fatimskiej.
  3. Następne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy zostali dopuszczeni do tego sakramentu w tym roku, odbędzie się w poniedziałek 9 maja o godzinie 19.00. Natomiast spotkanie dla rodziców tych kandydatów będzie w środę 11 maja o godzinie 19.00. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony młodzieży 22 czerwca.
  4. 5 czerwca (niedziela), zapraszamy wszystkich Parafian na piknik rodzinny na terenie obok Drogi Krzyżowej. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Więcej informacji bliżej tego terminu. Mile widziane włączenie się w organizację.
  5. W sobotę, 28 maja organizujemy parafialny wyjazd w Beskidy. Jeśli będzie dość chętnych pojedziemy busem lub autobusem, a następnie udamy się na kilkugodzinną, nietrudną trasę. Za tydzień rozpoczynamy zapisy.
  6. Prasa katolicka do nabycia w naszej kwiaciarni-kawiarence. W Niedzieli na pytanie: „Czy można Bogu stawiać pytania i uzyskiwać odpowiedzi?” odpowiada m. in. nasz ksiądz proboszcz. W Gościu kolejna płyta audio z Biblią, tym razem Dzieje Apostolskie i pierwsza część Listów. A w naszej gazetce parafialnej przeczytamy historię nabożeństw majowych, przybliżymy sobie postać św. Stanisława, biskupa i męczennika, dowiemy się, co należy robić, gdy zaczynają kwitnąć kasztany i znajdziemy komentarz do Ewangelii o Dobrym Pasterzu.