1. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie świec. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby żyjące ślubami zakonnymi oraz o nowe powołania do zakonów męskich i żeńskich. Ofiary zbierane w tym dniu do puszek przeznaczone są na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych. W liturgii kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wizyty u chorych odbędą się normalnie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
  3. W środę od 8 rano prosimy o pomoc kilku mężczyzn przy rozbieraniu szopki i wynoszeniu choinek.
  4. W środę jak zawsze nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek zapraszamy na Mszę św. do św. Józefa, a w piątek o 19.00 w kościele spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  5. Zakończyliśmy wizytę kolędową u rodzin, które mimo stanu pandemii zdecydowały się nas zaprosić do swoich mieszkań. Dziękujemy z serca za miłe przyjęcie, wspaniałą atmosferę, pełne ciepła rozmowy oraz złożone ofiary. Dzięki Waszej odwadze udało nam się odwiedzić ponad 120 rodzin. Ponieważ zgłoszenia docierały do nas różną drogą – sms-ami, telefonicznie, pocztą elektroniczną, osobiście w zakrystii lub kancelarii – gdyby się zdarzyło, że ktoś zgłaszał kolędę, a nie został przez nas odwiedzony, prosimy o ponowny kontakt z parafią.
  6. Policja sosnowiecka ujęła sprawczynie zniszczenia drzwi w kaplicy na naszym cmentarzu. Są to cztery młode kobiety z Dąbrowy Górniczej w wieku od 17 do 20 lat. Policji dziękujemy za sprawne przeprowadzenie śledztwa i szybki ujęcie sprawczyń.
  7. Ksiądz Marcin Majcher, pracujący dotąd w naszej parafii, poprosił o roczny urlop zdrowotny. Ksiądz Biskup przychylił się do tej prośby zwalniając go na ten czas z posługi wikariusza w naszej parafii. Ponieważ nasza diecezja odczuła już niedostateczną liczbę kapłanów, do wakacji nie dostaniemy na miejsce księdza Marcina innego kapłana. Księdzu Marcinowi dziękujemy za dotychczasową pracę w naszej wspólnocie i życzymy powrotu do pełni sił.