1. Wchodzimy w liturgię Wielkiego Tygodnia, która ma nas przygotować do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niestety możliwość przeżywania Triduum i uczestnictwa w liturgii Zmartwychwstania zostaje ograniczona przez nowe obostrzenia sanitarne, które jesteśmy zobowiązani przestrzegać. W naszej świątyni mogą aktualnie przebywać 72 osoby równocześnie, poza prowadzącymi liturgię. Tak jak dotąd obowiązuje nas również noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu 1,5 metra między osobami nie mieszkającymi w jednym domu.
  2. Obchody Triduum Paschalnego i Wielkanocy będą wyglądały w naszym kościele następująco:

Wielki Czwartek – Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18.00. Nie będzie jedynie obrzędu umycia nóg. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (ciemnicy) i możliwość adoracji do godziny 21.

W Wielki piątek o godzinie 15.00 zapraszamy na Drogę krzyżową wewnątrz kościoła. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy o godzinie 18.00. Nie będzie na niej jedynie indywidualnej adoracji krzyża, lecz adoracja wspólna. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do godziny 22.00. Po skończonej adoracji chcemy zaprosić na Drogę krzyżową na zewnątrz kościoła. Zachęcamy do przyniesienia na nią świec lub pochodni. Będzie to pierwsza okazja do odprawienia nabożeństwa po zamontowaniu krzyży i uzupełnieniu figur.

W Wielką sobotę święcenie pokarmów chcemy urządzić na zewnątrz kościoła, jeśli tylko pozwoli pogoda. Będzie się ono odbywało co pół godziny między 9.00 a 13.00. Natomiast wewnątrz świątyni trwa w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w sobotę o godzinie 20.00. Zaczynamy ją bezpośrednio w kościele. Poświęcenia ognia na zewnątrz dokonuje celebrans z asystą, następnie zapalony Paschał procesyjnie wnosi do świątyni. My zapalamy od niego przyniesione przez nas świece.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie ma Mszy św. z procesją rezurekcyjną. Rozpoczynamy Mszą świętą o godzinie 7.00 i porządek Mszy jest jak w każdą niedzielę. Podobnie w Poniedziałek wielkanocny.

  1. Zarówno całą liturgię Triduum Sacrum jak i Msze w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny będziemy mogli także zobaczyć na naszym kanale na YouTube lub za pośrednictwem strony internetowej.
  2. Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania będzie każdego dnia przed rozpoczęciem liturgii. W poniedziałek, wtorek i środę na 15 minut przed rozpoczęciem, a w czwartek, piątek i sobotę na pół godziny.
  3. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w poniedziałek, wtorek i środę o zwykłych porach. W pozostałe dni będziemy jedynie załatwiać sprawy losowe, jak pogrzeb czy wizyta u ciężko chorej osoby. Prosimy wtedy o kontakt telefoniczny.
  4. Byśmy mogli dobrze przeżyć święta, musimy przygotować do nich naszą świątynię. Panie będą rozpoczynały sprzątanie już od poniedziałku, etapami, ale o liczniejszą pomoc prosimy w czwartek rano od godziny 8.00. Panów do pomocy przy budowaniu Grobu Pańskiego i Ciemnicy zapraszamy od poniedziałku od godziny 8.00.
  5. Osoby, które zamawiały intencje Mszy świętych na Wielki Czwartek proszone są o pilny kontakt w zakrystii lub kancelarii. Jest nas księży obecnie mniej niż wcześniej, pomyłkowo także została wpisana intencja na rano, kiedy to nie ma w kościele Mszy świętej.
  6. Pamiętajmy, że od kwietnia wieczorne Msze święte rozpoczynają się o godzinie 18.00. Jedynie w Wielką Sobotę początek liturgii o godzinie 20.00.
  7. Wszystkim Gościom i Parafianom dziękujemy za udział w Liturgii i życzymy jak najlepszego przeżycia tego najważniejszego dla naszej wiary czasu.