1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, których szczytem będzie Triduum Paschalne. Jego przebieg będzie wyglądał podobnie jak w ubiegłych latach.

* W Wieli Czwartek spotkamy się o godzinie 18.00 na liturgii Wieczerzy Pańskiej. W czasie Mszy będzie obrzęd umycia nóg, a po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (ciemnicy) w starym kościele. Możliwość adoracji do 22.00.

* W Wielki Piątek rozpoczynamy adorację od godziny 8.30 rano tzw. Ciemną Jutrznią z modlitwy brewiarzowej. O godzinie 15.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na pomoc chrześcijanom w Ziemi świętej. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu i adoracja do 22:00. O 22:00 zapraszamy na Drogę krzyżową na zewnątrz. Prosimy o przyniesienie świec.

* W Wielką Sobotę adorację rozpoczynamy również Ciemną Jutrznią o godzinie 8:30. Następnie poświęcenie pokarmów od godziny 9:00 do 13:00 co godzinę. Jeśli pozwoli pogoda, poświęcenie pokarmów będzie się odbywać na dworze wokół kościoła. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie potrwa aż do 20.00, kiedy to rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Na tę liturgię przynieśmy ze sobą świece. Zabezpieczmy ja tak, by nie kapać woskiem w kościele.

* Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godzinie 6:00.  Zapraszamy całą asystę parafialną, panów do niesienia baldachimu, osoby do sztandarów, feretronów  i wszystkich chętnych do czynnego udziału. Następna Msza święta będzie o godzinie 9:00, a potem porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Także w Poniedziałek Wielkanocny Msze według porządku niedzielnego.

Prosimy o zwrócenie uwagi na godziny liturgii w związku z przejściem na czas letni. Przypominamy zatem: w Wieki Czwartek i Piątek początek liturgii o 18.00; w Wielką Sobotę o 20.00. W Niedzielę Wielkanocną Msza wieczorna o godzinie 17.00, a w Poniedziałek Wielkanocny już o godzinie 18.00 ponieważ zaczyna się kwiecień. Od tego dnia przechodzimy na porządek letni, a więc wieczorna Eucharystia jest o godzinie 18.00, a kancelaria parafialna po południu od 16.00 do 17.30. Porządek liturgii znajdziemy również w gazetce parafialnej.

  1. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek i środę o zwykłych porach. W czasie Triduum załatwiamy tylko sprawy pilne jak wizyta u chorego lub pogrzeb. Prosimy wówczas o kontakt telefoniczny, oczywiście poza godzinami liturgii.
  2. Sprzątanie kościoła przed świętami będzie w poniedziałek i wtorek zarówno po porannej, jak i po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich chętnych. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej prosimy o pomoc w sprzątaniu zwłaszcza młodzież, także kandydatów do bierzmowania. Liczymy, że nie zabraknie osób, które poczują się odpowiedzialne za piękno naszego kościoła.