1. Dziś Palmowa Niedziela, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorąco zapraszamy do udziału w liturgii Triduum sacrum, która w tym roku będzie wyglądała następująco:

Wieki czwartek: Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18.00. W trakcie liturgii obrzęd umycia nóg. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (tzw. ciemnicy) i możliwość adoracji do godziny 22.00.

Wieli Piątek: O godzinie 15.00 zapraszamy na Drogę krzyżową do kościoła. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godzinie 18.00. Składa się ona z liturgii Słowa, Modlitwy wiernych, adoracji Krzyża i Komunii świętej. Po liturgii możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie do godziny 22.00. O 22.00 zapraszamy na Drogę krzyżową na zewnątrz.

W Wielką Sobotę w kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu aż do liturgii wieczornej. Święcenie pokarmów od godziny 9.00 do 13.00 co pół godziny. Jeśli pozwoli na to pogoda, święcenie będzie się odbywać wokół kościoła na zewnątrz, tak by w środku mogła spokojnie trwać adoracja. Sobotnią Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godzinie 20.00. Na tę liturgię przynosimy świece. Będzie je można od środy nabyć w naszym sklepiku.

W Niedzielę Wielkanocną Msza rezurekcyjna o godzinie 6.00 rano z procesją wokół kościoła. Następna Msza będzie o godzinie 9.00, potem jak w każdą niedzielę 10.30, 12.00 i 18.00.

Możliwość spowiedzi w Wielkim Tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą świętą, w czwartek i piątek po liturgii, do godziny 22.00. W Wielką sobotę w czasie święcenia pokarmów.

Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty święte możemy zgłaszać dzisiaj po Mszy świętej w zakrystii lub w poniedziałek w kancelarii. Odwiedzimy ich we wtorek i środę po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pory. Będzie ona zależała od ilości chętnych.

  1. Wszystkie informacje dotyczące Triduum znajdziemy w gazetce parafialnej, której pierwszy numer można nabyć przy wyjściu z kościoła. Możemy złożyć symboliczną ofiarę na pokrycie kosztów druku. Informacje znajdują się również w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej.
  2. Dziękujemy pięciu paniom, które w tym tygodniu ofiarnie pracowały przy sprzątaniu kościoła. Prosimy jeszcze o pomoc w czwartek od 8.00 panie do ostatecznego przygotowania kościoła do Triduum i panów do pomocy w budowaniu grobu i ciemnicy. Dziękujemy także wszystkim, którzy w Wielkim Poście składali ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zwłaszcza członkom chóru i Żywego Różańca, którzy dodatkowo złożyli ofiary od tych wspólnot.
  3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godzinie 19.00 w kościele. Zapraszamy na nie klasy VIII i te osoby z VII, które zostały zaproszone imiennie. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dwóch zaproszeń, które były rozdawane w poprzednie niedziele.
  4. Nadal można przynosić żywność o długim terminie przydatności i chemię gospodarczą oraz artykuły dla dzieci przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Przekazujemy je systematycznie do ośrodka na terenie naszej parafii. Jeśli ktoś jeszcze ma przygotowany karton, może go przynieść do kancelarii w poniedziałek. Dziękujemy osobom, które dotychczas ofiarnie włączyły się w zbiórkę.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie od poniedziałku do środy. Sprawy bardzo pilne w inne dni po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.