1. Dzisiaj przypada Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na wieczorne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Za publiczne odmówienie hymnu Ciebie Boga  Wysławiamy możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj przypada pierwsza rocznica śmierci papieża Benedykta XVI. Módlmy się o radość życia wiecznego dla tego wielkiego papieża i teologa, oraz w intencji jego beatyfikacji.
  3. Jutro przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku publicznie śpiewamy hymn do Ducha Świętego –
    O Stworzycielu – w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej w tym nowym czasie. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny.
  4. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Podczas mszy św. dokonamy błogosławieństwa kadzidła i kredy (Obrzędy błogosławieństw, t. 2, s. 242). Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wypisując litery: C + M + B oraz cyfry bieżącego roku. Według tradycji te litery nawiązują do imion Mędrców. Inna interpretacja podaje, że ten skrót pochodzi z języka łacińskiego: Christus mansionem benedicat (Chrystus mieszkanie błogosławi).Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie.
  5. W święto Trzech Króli wyruszy z parafii św. Floriana Orszak Trzech króli. Rozpocznie się on Mszą świętą o godzinie 10.00 a następnie przejdzie w uroczystej procesji na Plac Papieski. Do udziału w nim zachęca nas ks. Arcybiskup Adrian Galbas w specjalnym komunikacie, który jest dostępny w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  8. 7 stycznia po Mszy świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie wraz ze schola rodzinną św. Joachima. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy poprzez śpiew kolęd na zakończenie liturgicznego okresu Bożego narodzenia.
  9. 6 i 7 stycznia po wszystkich Mszach świętych będziemy przy wyjściu z kościoła zbierać ofiary na zakup maszyny sprzątającej do kościoła. Jest on wymuszony faktem, że do przedświątecznego sprzątania kościoła zgłasza się tylko garstka tych samych osób, które nie są już w stanie zrobić tego ręcznie. Koszt maszyny renomowanej szwajcarskiej firmy to 18 500 zł. Może ona odkurzać, myć i polerować oraz szlifować posadzkę. Wypróbowaliśmy ją w czasie sprzątania kościoła na Boże Narodzenie, czego efekty można było zobaczyć w święta. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy. Niech będzie to nasz osobisty wkład w czystość świątyni, z której korzystamy.