1. Dzisiaj Kościół przeżywa w liturgii radość z powodu wszystkich wiernych, którzy już osiągnęli zbawienie w Chrystusie i cieszą się chwałą nieba oraz są naszymi orędownikami u Boga. W tym roku, z powodu zamknięcia cmentarzy ze względu na epidemię, możemy się bardziej skupić na tym, co tego dnia najważniejsze – na udziale w liturgii Eucharystii, w której uczestniczą również wszyscy zbawieni w niebie. W ten sposób przeżywamy tajemnicę obcowania świętych i wspólnoty Kościoła ziemskiego i niebiańskiego.
  2. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –Dzień Zaduszny. To czas pamięci o tych, którzy potrzebują naszej modlitewnej pomocy w osiągnięciu pełni zbawienia. Przypominamy, że łaskę odpustu możemy uzyskać przez cały listopad nie tylko odwiedzając cmentarz, ale także kaplicę lub kościół. Warunkiem uzyskania odpustu jest bycie w stanie łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej, modlitwa według intencji ojca świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek, nawet lekkiego grzechu.
  3. Przez najbliższy tydzień modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Różaniec z wypominkami rozpoczynamy każdego dnia o godzinie 16.00.
  4. Ze względu na to, że mamy czas zimowy, od dzisiaj ulega zmianie pora wieczornej Mszy świętej, która będzie odprawiana o godzinie 17.00 oraz popołudniowej pracy kancelarii – ta będzie otwarta rano jak dotąd od 9.00 do 10.00 a po południu od 15.00 do 16.30. Ze względu na epidemię do kancelarii przychodźmy tylko ze sprawami niezbędnymi lub pilnymi, resztę odłóżmy na bezpieczniejszy czas.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy do sakramentu pojednania przed każdą z Mszy świętych. Odwiedziny chorych jak zwykle po uzgodnieniu.
  6. Podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym wydajemy kalendarz parafialny. Tym razem będzie on prezentował fragmenty naszej Zagłębiowskiej Drogi Krzyżowej. Koszt kalendarza to 20 zł. Każda złotówka złożona ponad tę kwotę będzie przeznaczona na spłatę remontu organów oraz na dokończenie naszej drogi Krzyżowej. Kalendarz będzie można nabywać od środy.
  7. Mimo pandemii liturgia w naszym kościele sprawowana jest normalnie, choć staramy się mocno o zachowanie wszelkich możliwych zasad bezpieczeństwa. Dla osób, które muszą pozostać w domach i nie mogą wziąć udziału w liturgii w kościele od dzisiaj transmitujemy ją przez internet. Transmisje z każdej Mszy niedzielnej oraz różańca z wypominkami i Mszy popołudniowej można znaleźć za pośrednictwem strony internetowej parafii lub bezpośrednio na naszym kanale na YouTube.