1. Dzisiaj V niedziela wielkiego postu. Rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Dla naszej wspólnoty rozpoczęły się natomiast rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy. Nauki rekolekcyjne będą głoszone od poniedziałku do środy w czasie Mszy o 9.00 i 17.00. We wtorek, z racji uroczystości św. Józefa po Mszy świętej wieczornej chcemy zorganizować krótką naukę stanową dla mężczyzn, a następnie dla chętnych spotkanie w sali na plebanii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Panów w każdym wieku. Bardzo nam zależy na Waszej obecności. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę od 8.30 rano i od 16.30 po południu. Nie odkładajmy jej do Wielkiego Tygodnia, skorzystajmy z posługi księży z naszego dekanatu.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm będzie na wszystkich Mszach świętych, natomiast uroczysta procesja z palmami rozpocznie Mszę o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy. W palmy, a także stroiki świąteczne oraz baranki z czekolady można się zaopatrzyć już dzisiaj w naszej kwiaciarni. Będą one dostępne także w tygodniu oraz w samą Niedzielę Palmową. Dochód ze sprzedaży palm będzie w części przeznaczony na świąteczny wystrój kościoła.
  3. W najbliższy piątek 22 marca, zapraszamy na wyjątkową Drogę Krzyżową. Będzie ona prowadzona przez nasz chór i pana organistę, a całość rozważań będą tworzyć muzyka i śpiew. Szczegóły znajdziemy także na plakacie w gablotce i na drzwiach wejściowych do kościoła. Początek nabożeństwa o godzinie 17.45.
  4. Sprzątanie kościoła przed świętami wielkanocnym chcemy urządzić w Wielkim Tygodniu w poniedziałek
    i wtorek. Będziemy sprzątać zarówno po porannej Mszy świętej, kiedy to zapraszamy do pomocy osoby niepracujące, będące na emeryturze, jak i po wieczornej Mszy, kiedy zapraszamy osoby młodsze, także młodzież. Panie z Różańca i Straży Honorowej NSPJ, które przez wiele lat z wielkim poświęceniem sprzątały kościół ze względu na wiek, stan zdrowia i malejącą ich liczbę nie są w stanie zrobić tego samodzielnie, dlatego liczymy na pomoc także innych parafian. Mamy nadzieję, że znajdą się osoby, które potraktują kościół jako swój drugi dom, który trzeba odświeżyć przed świętami. Bardzo na Was liczymy.