1. W piątek przypada wspomnienie NMP z Lourdes i światowy Dzień Chorych. Z tej racji wszystkie osoby starsze, chore, walczące ze skutkami choroby zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 9.00. W trakcie Eucharystii będzie udzielony sakrament namszczenia chorych.
 2. Dwa tygodnie temu w związku z niedzielą biblijną zachęcaliśmy do lektury pierwszych dziesięciu rozdziałów Ewangelii według św. Łukasza. Dzisiaj podajemy trzy przykładowe pytania do konkursu biblijnego, który chcemy zorganizować po przeczytaniu całej Ewangelii.
 • Jak mieli na imię rodzice Jana Chrzciciela?
 • W jakiej miejscowości Jezus uzdrowił teściową Piotra?
 • Którzy spośród Apostołów byli świadkami przemienienia Jezusa na górze?

Więcej pytań znajdziemy w internetowej wersji ogłoszeń na naszej stronie parafialnej. Dziś zapraszamy do lektury kolejnych dziesięciu rozdziałów.

 1. Zachęcamy do udziału w rozpoczynającym się 9. marca kursie Alpha. Szczegóły znajdziemy na naszej stronie internetowej. Dziś osoby ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym będą zapraszać na kurs osobiście rozdając ulotki. Wkrótce zawisną również plakaty z informacją o kursie. Zachęcajmy się także nawzajem do udziału.
 2. Powoli kończymy prace w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Sama kaplica jest już gotowa, pozostaje tylko zamontowanie pancernej gabloty, w której będzie stała monstrancja. Musimy także położyć płytki w przedsionku prowadzącym do kaplicy i pomalować go. Wydaje się, że potrzeba na to jeszcze około tygodnia. Chcemy również uruchomić sklepik z dewocjonaliami połączony z kwiaciarnią i małą kawiarenką, w której po Mszy świętej będziemy się mogli napić herbaty lub kawy. Adaptujemy na ten cel budynek po lewej stronie od wejścia do kościoła. Tam również prace są na ukończeniu. Ofiary, które będą zbierane w przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, będą przeznaczone na te cele oraz na pokrycie kosztów energii, która jak wiemy mocno zdrożała. Z góry dziękujemy za Waszą ofiarność.

Pozostałe pytania do konkursu biblijnego:

 • Komu św. Łukasz Ewangelista zadedykował swoje dzieło?
 • W jakiej krainie geograficznej Izraela znajduje się Nazaret?
 • Dokonania jakich trzech znaków żądał Szatan od Jezusa w czasie kuszenia na pustyni?
 • Czym zakończyło się pierwsze wystąpienie Jezusa w synagodze w Nazarecie?
 • Kto jest pierwszą, a kto ostatnią z osób wymienionych w rodowodzie Jezusa?
 • W jakiej krainie Jezus dokonał uwolnienia opętanego, który miał w sobie „Legion”?
 • Co do jedzenia mieli do dyspozycji uczniowie Jezusa przed pierwszym rozmnożeniem chleba?