1. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy jak zawsze Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątek po Mszy świętej o godzinie 15.00 i po Mszy świętej o godzinie 17.00, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 16.30. Rekolekcje parafialne chcemy przeżyć od V Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 21 marca.
  3. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek po południu (ze względu na spotkanie kapłanów naszego dekanatu) oraz w środę do południa (ze względu na Popielec). W pozostałe dni kancelaria czynna jak zwykle.
  4. Wspólnota „Drogi nadziei” oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zapraszają osoby po rozwodzie, które zawarły w przeszłości małżeństwo sakramentalne w Kościele, rozwiodły się i żyją w nowym związku na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych w kościele św. Floriana w Zagórzu w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (19.02.–21.02.2021). Spotkania rekolekcyjne będą zaczynać się o godz. 19.30, poprowadzi je ks. Andrzej Nackowski.
  5. Wszystkich uczniów klas VII i VIII, którzy nie wpisali się tydzień temu na listę kandydatów do bierzmowania prosimy o pozostanie na chwilę w kościele, ponieważ chcemy umówić się na rozpoczęcie grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, a do tego musimy wiedzieć, ile mamy aktualnie praktykującej młodzieży z tego przedziału wiekowego.
  6. Poszukujemy chętnego mężczyzny, który mógłby wspomóc w pracy naszego Pana kościelnego, a kiedyś w przyszłości przejąć jego obowiązki. Potrzeba nam osoby pracowitej i sumiennej, dyspozycyjnej czasowo, najlepiej emeryta. Kwestie zakresu obowiązków i wynagrodzenia omówimy z kandydatem osobiście. Chętnych zapraszamy do kontaktu z księdzem proboszczem.