1. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem będzie odprawiona w naszej parafii o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00. Zapraszamy do licznego udziału.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek po Mszy świętej o godzinie 15.00 oraz po Mszy o 17.00. Gorzkie żale będą w każdą niedzielę o godzinie 16.15.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych jak zwykle na zaproszenie.
  4. Dzisiaj oraz w środę popielcową po każdej Mszy świętej będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają do naszego kraju przed wojną. Zechciejmy otworzyć nasze serca wobec tych, których dotknęła rosyjska agresja.
  5. Od jutra będzie otwarta kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu. Pana Jezusa będzie można adorować od poniedziałku do soboty od porannej do wieczornej Mszy świętej. W czwartki adoracja zostaje przedłużona do godziny 21. Ze względu na konieczność wykonania ostatnich drobnych prac w poniedziałek adoracja rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 10.00. Wejście do kaplicy z zewnątrz znajduje się po prawej stronie kościoła, symetrycznie do wejścia do zakrystii po lewej. Kaplica jest ogrzewana. Najświętszy Sakrament jest zabezpieczony szybą antywłamaniową oraz alarmem. Prosimy o niezbliżanie się do ołtarza w kaplicy.
  6. Od dzisiaj rozpoczyna działalność nasz parafialny sklepik. Jest to połączenie sklepiku z dewocjonaliami, kwiaciarni i małej kawiarenki, gdzie możemy się spotkać po Mszy świętej. Jest pomyślany jako element budowania wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia. Dochód z działalności sklepiku jest przeznaczony na dalsze prace remontowe w budynkach parafialnych. W tym tygodniu sklepik i kwiaciarnia są czynne w niedzielę od 8.00 do 13.30, we wtorek, środę i piątek od 9.00 do 17.00, w sobotę od 9.00 do 13.00. W czwartek w tym tygodniu sklepik nie będzie czynny. Stałe godziny otwarcia podamy za tydzień, będą one również umieszczone przy wejściu do sklepiku.
  7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 8 marca po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy wszystkich kandydatów z klas VII i VIII. O terminie przypomnimy jeszcze w przyszłą niedzielę.