1. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres wielkanocny. Przypominamy, że przykazanie kościelne mówi o konieczności przyjęcia Komunii świętej w tym okresie. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły mają szansę do uroczystości Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych jak zwykle po potwierdzeniu telefonicznym.
  3. We wtorek rozpoczyna się czerwiec poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy świętej.
  4. Wczoraj odbyła się nasza pierwsza parafialna wycieczka w Beskidy, w której wzięło udział 21 osób. Uczestnikom dziękujemy za znakomitą atmosferę i wspaniale spędzony czas.
  5. We wtorek przypada również dzień dziecka. Modlimy się za naszych najmłodszych parafian. Wszystkie dzieci wraz z rodzinami zapraszamy w przyszłą niedzielę na piknik rodzinny. Nie zabraknie różnych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Oprócz atrakcji kulinarnych i rozrywkowych będzie także można za darmo przebadać sobie wzrok oraz skorzystać z porady psychodietetyka. Odbędzie się pokaz sprzętu strażackiego, warsztaty plastyczne prowadzone w języku polskim i ukraińskim, karaoke, możliwość przejażdżki zabytkowym motorem. Negocjujemy jeszcze w sprawie obecności koni. Początek pikniku o godzinie 15.00 przy wejściu na teren Drogi Krzyżowej.
  6. Osoby, które zdeklarowały upieczenie ciast na piknik proszone są o dostarczenie ich na plebanię w sobotę po wieczornej Mszy świętej, czyli po godzinie 19.00.
  7. 4 czerwca o godz. 17:00 na Placu Papieskim zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka z okazji trzydziestolecia naszej diecezji upamiętniająca jednocześnie wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu.  Po mszy świętej (o godz. 19:00) weźmiemy udział w widowisku Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
  8. Kolejne spotkanie dla tegorocznych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19.00.