1. Na początku tego roku Biskup Sosnowiecki Grzegorz Kaszak ogłosił, że od 2 marca do 31 października br. Kościół Sosnowiecki będzie przeżywał w parafiach całej diecezji peregrynację krzyża, przy którym modlił się św. Jan Paweł II podczas drogi krzyżowej w Koloseum 25 marca 2005 r. i relikwii św. Jana Pawła II. W naszej parafii krzyż będzie gościł w najbliższy wtorek i środę. Program peregrynacji będzie wyglądał następująco:

 

wtorek 21.06

17.00 powitanie na placu kościelnym

Procesja do kościoła, część bolesna różańca świętego

18.00 Msza Święta

19.00 – 20.30 Adoracja indywidualna

20.30 Droga Krzyżowa, Apel jasnogórski i zakończenie Adoracji

 

środa 22.06

7.00 Msza Święta

8.30 i 10.00 Nauki rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży

od 12.00 do 15.00 Adoracja indywidualna

15.00 na terenie Zagórskiej Drogi Krzyżowej za kościołem:

Obrzęd poświęcenia Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Piotra Skuchy

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Pożegnanie krzyża i relikwii

  1. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę odbędą się rekolekcje dla młodzieży szkolnej, kończące rok szkolny. Spotkania dla klas I-IV o godzinie 8.30 i dla klas V-VIII o 10.00. Dla przystępujących w środę do sakramentu bierzmowania będzie to forma duchowego bezpośredniego przygotowania. A bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Biskup Piotr Skucha w czasie specjalnej Mszy świętej o godzinie 16.45.
  2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Tego dnia obchodzić będziemy przełożoną z 24 czerwca uroczystość św. Jana Chrzciciela. Przynosimy kwiaty i zioła do poświęcenia.
  3. W piątek (24.06) uroczystość NSPJ. Odprawiamy specjalne nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  4. Decyzją ks. Biskupa od września w naszej parafii nastąpią dwie zmiany posługujących księży. Ks. Szymon Wojciechowski obejmie posługę w parafii MB Fatimskiej w Sosnowcu, a ks. Robert Szulczewski w parafii MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Na ich miejsce ks. Biskup skierował do naszej parafii ks. Marcina Słodczyka, dotychczasowego wikariusza parafii św. Floriana w Sosnowcu i ks. Karola Goca, dotychczasowego wikariusza parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej. Księżom Szymonowi i Robertowi dziękujemy za lata posługi w naszej wspólnocie i życzymy owocnej posługi w nowych miejscach, które znajdują się w najbliższym sąsiedztwie naszej parafii.