1. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W sobotę będziemy obchodzić uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Taca jest przeznaczona na wsparcie Stolicy Apostolskiej. W tym dniu przypada dzień imienin księdza biskupa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla Solenizanta, aby dobry Bóg darzył go obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
  3. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę. Rozpoczyna się ona jak co roku 23 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy w piątek, sobotę i niedzielę, więc nie potrzeba wiele urlopu by wziąć udział w tym wydarzeniu. Przewodnikiem naszej grupy dekanalnej jest ks. Rafał Pietruszka, który chętnie udzieli wszelkich bliższych informacji o szczegółach. Wkrótce pojawią się listy do zapisania się na pielgrzymkę, a my planując wakacje uwzględnijmy już jej termin. Zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych pielgrzymów jak i tych, którzy po raz pierwszy zechcą wziąć udział w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu.
  4. Jeszcze przez tydzień trwają nabożeństwa czerwcowe. Czcicieli Serca Jezusowego zapraszamy codziennie na godzinę 17.40.
  5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna jeszcze w zwykłych godzinach. Od lipca przez całe wakacje, kancelaria otwarta będzie tylko po południu, to jest w godzinach 16:00 – 17:30. Nie ulegają natomiast zmianie godziny Mszy świętych. Przypominamy również, że w tym roku rezygnujemy ze zmiany godziny Mszy świętej wraz ze zmianą czasu. Msze święte wieczorne będą więc przez cały rok o godzinie 18:00.
  6. Na naszym cmentarzu parafialnym posiadamy pulę wolnych miejsc. Są to piwniczki zarówno pojedyncze jak i podwójne oraz groby urnowe. Osoby zainteresowane dzierżawą miejsca proszone są
    o kontakt z kierownikiem cmentarza w godzinach dopołudniowych lub pod numerem telefonu: 535 411 929. O dostępności miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Przypominamy również o konieczności aktualizacji opłat za dzierżawę miejsca.
  7. Prosimy o nieprzynoszenie na teren kościoła i kaplicy adoracji nieużywanych dewocjonaliów, książek i innych przedmiotów. Kościół nie jest miejscem składowania tego typu rzeczy. Jeśli taki przedmiot ulegnie uszkodzeniu lub jest nam już niepotrzebny możemy go zniszczyć, na przykład przez spalenie. Nie wyrzucajmy jednak dewocjonaliów, zwłaszcza poświęconych, do śmietników.