1. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę. Rozpoczyna się ona jak co roku 23 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy w piątek, sobotę i niedzielę, więc nie potrzeba wiele urlopu by wziąć udział w tym wydarzeniu. Przewodnikiem naszej grupy dekanalnej jest ks. Rafał Pietruszka, który chętnie udzieli wszelkich bliższych informacji
    o szczegółach. Wkrótce pojawią się listy do zapisania się na pielgrzymkę, a my planując wakacje uwzględnijmy już jej termin. Zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych pielgrzymów jak i tych, którzy po raz pierwszy zechcą wziąć udział w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu.
  2. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, to jest w godzinach 16:00 – 17:30. Nie ulegają natomiast zmianie godziny Mszy świętych. Przypominamy również, że w tym roku rezygnujemy ze zmiany godziny Mszy świętej wraz ze zmianą czasu. Msze święte wieczorne będą więc przez cały rok o godzinie 18:00.
  3. Na naszym cmentarzu parafialnym posiadamy pulę wolnych miejsc. Są to piwniczki zarówno pojedyncze jak i podwójne oraz groby urnowe. Osoby zainteresowane dzierżawą miejsca proszone są o kontakt z kierownikiem cmentarza w godzinach dopołudniowych lub pod numerem telefonu: 535 411 929. O dostępności miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Przypominamy również o konieczności aktualizacji opłat za dzierżawę miejsca.
  4. Zachęcamy w okresie wypoczynku wakacyjnego do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę i czytanie Pisma Świętego oraz innych pozycji religijnych. Oczywiście nie zapominamy o udziale we Mszy świętej także w czasie wyjazdów urlopowych.