Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

 

  1. W czwartek przypada święto św. Benedykta, patrona Europy.
  2. Już dziś zapraszamy i zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę. Rozpoczyna się ona jak co roku 23 sierpnia. W tym roku pielgrzymujemy w piątek, sobotę i niedzielę, więc nie potrzeba wiele urlopu by wziąć udział w tym wydarzeniu. Przewodnikiem naszej grupy dekanalnej jest ks. Rafał Pietruszka, który chętnie udzieli wszelkich bliższych informacji o szczegółach. Wkrótce pojawią się listy do zapisania się na pielgrzymkę, a my planując wakacje uwzględnijmy już jej termin. Zapraszamy do udziału zarówno doświadczonych pielgrzymów jak i tych, którzy po raz pierwszy zechcą wziąć udział w tym niezwykle ciekawym wydarzeniu.
  3. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko po południu, to jest w godzinach 16:00 – 17:30. Nie ulegają natomiast zmianie godziny Mszy świętych. Przypominamy również, że w tym roku rezygnujemy ze zmiany godziny Mszy świętej wraz ze zmianą czasu. Msze święte wieczorne będą więc przez cały rok o godzinie 18:00.
  4. Na naszym cmentarzu parafialnym posiadamy pulę wolnych miejsc. Są to piwniczki zarówno pojedyncze jak i podwójne oraz groby urnowe. Osoby zainteresowane dzierżawą miejsca proszone są o kontakt z kierownikiem cmentarza w godzinach dopołudniowych lub pod numerem telefonu: 535 411 929. Przypominamy również o konieczności aktualizacji opłat za dzierżawę miejsca.
  5. 19 lipca odbędzie się w naszej parafii zbiórka elektrośmieci, z której dochód jest przeznaczony na pomoc misjom. Zużyte urządzenia, można przynosić przez cały dzień 18 lipca oraz 19 lipca do godziny 12:00 na miejsce wyznaczone na parkingu przy wikariacie. Szczegóły znajdują się na ulotkach i na plakacie w gablocie parafialnej. Podamy je także w przyszłym tygodniu.
  6. W czwartek o godzinie 19:00 rozpocznie się kolejne spotkanie męskiej grupy. Chętnych Panów zapraszamy do dołączenia. Rozpoczniemy w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu od modlitwy i konferencji formacyjnej, a następnie planujemy spotkanie przy grillu.
  7. Zachęcamy w okresie wypoczynku wakacyjnego do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę i czytanie Pisma Świętego oraz innych pozycji religijnych. Oczywiście nie zapominamy o udziale we Mszy świętej także w czasie wyjazdów urlopowych.