1. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto św. Benedykta opata patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, w środę św. Pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta., w piątek św. Bonawentury, a w sobotę wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel. Zapraszamy osoby chcące przyjąć szkaplerz do zgłoszenia się ze szkaplerzem przed wieczorną Mszą świętą w sobotę w zakrystii.
  2. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na wakacyjne rekolekcje 149 godzin. Rozpoczynają się dzisiaj w parafii św. Floriana w Sosnowcu. Każdy rekolekcyjny dzień rozpoczynać będzie się Eucharystią o godzinie 18.00, a po niej, o godzinie 19.00 zapraszamy na konferencje i modlitwę Uwielbienia. W ramach rekolekcji przewidziano również takie atrakcje jak: warsztaty o relacjach, wspólne świętowanie przy grillu, a w niedzielę, czyli dzisiaj, od godziny 21.00 kino letnie. Szczegóły na stronie 149godzin.pl oraz na Facebooku.
  3. Zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia.
  4. Zbiórka starego i zużytego sprzętu RTV i AGD będzie do 21 lipca do godz. 10.00. Sprzęt możemy składać na rampie dawnego budynku betoniarni obok wikariatu. Środki pozyskane ze zbiórki przeznaczone są na wsparcie dzieł misyjnych między innymi w Afryce i Ameryce Południowej. Szczegóły znajdziemy na plakacie i ulotkach wyłożonych przy stojaku z prasą.