1. W sierpniu w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18.00, począwszy od dzisiaj, będzie w kościele spotkanie uwielbienia animowane przez sosnowieckie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania są otwarte, zapraszamy na nie każdego, komu odpowiada taka forma modlitwy.
  2. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do liczniejszego udziału w Eucharystii.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie. Po Mszy świętej o godzinie 18.00 – Godzina święta. Zapraszamy do modlitwy wraz z Strażą Honorową NSPJ. W piątek możliwość spowiedzi przed mszą świętą o godzinie 7.00, 15.00 i 18.00. Odwiedziny chorych, po uzgodnieniu telefonicznym, o zwykłych porach.
  4. W piątek po Mszy św. o godzinie 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie grupy modlitewnej.
  5. W przyszłą niedzielę będzie, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zbiórka na cele inwestycyjne. Sierpień to miesiąc intensywnych prac w naszej parafii. W budynku wikariatu przygotowujemy nowoczesną salkę przeznaczoną na spotkania różnych grup modlitewnych. Będzie się ona składała z dużej sali, mniejszego pokoju, zaplecza kuchennego i dwóch toalet. Odnowiliśmy także salkę w budynku plebanii. Trwają również prace zmierzające w stronę dokończenia naszej Drogi Krzyżowej. W ubiegłym tygodniu przywieźliśmy 160 ton ziemi, którą będziemy wyrównywać teren. Mamy również nadzieję w tym tygodniu dostawić brakujące figury i rozpocząć pracę malarskie, by naprawić uszkodzoną malaturę starszych figur. W następnej kolejności zostaną wykonane drewniane krzyże.
  6. Udało nam się wydać album ze zdjęciami i rozważaniami z naszej Zagłębiowskiej Drogi Krzyżowej. Autorem zdjęć jest fotografik Tadeusz Łazarz, a autorem rozważań ks. proboszcz Andrzej Cieślik. Album można otrzymać nieodpłatnie przy stoliku z prasą katolicką. Jeśli przy nabywaniu albumu zechcemy złożyć jakąś dowolną ofiarę, wrzucając ją do puszki z prasą, będzie ona w całości przeznaczona na dokończenie naszej Drogi Krzyżowej. Cała idea wydania albumu jest opisana we wstępie. Jak zwykle zachęcamy również po Mszy świętej do nawiedzenia naszej Drogi Krzyżowej.