1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Będziemy do dyspozycji w konfesjonałach jak zawsze przed poranną i przed wieczorną Mszą świętą.
  2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Msza święta dla dzieci i młodzieży nadal będzie odprawiana o godzinie 12.00. Zapraszamy także rodziców z najmniejszymi dziećmi, będziemy się starali dopasować oprawę Eucharystii także do ich potrzeb. W przyszłą niedzielę na Mszy o godzinie 12:00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Zapraszamy do licznego udziału. Msza święta z udziałem chóru parafialnego jak zwykle o 10.30.
  3. Wznawiają swoją działalność formacyjną wszystkie ruchy i stowarzyszenia parafialne. Zapraszamy do licznego udziału.
  4. W tygodniu pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą święta zapraszamy do odmawiania różańca, a w piątek o 14.30 koronki do Miłosierdzia Bożego.
  5. W naszej parafii rozpoczyna posługę dwóch nowych kapłanów. Ks. Marcin Słodczyk przyszedł do nas z parafii św. Floriana w Sosnowcu, a ks. Karol Goc z parafii Chrystusa Króla z Dąbrowy Górniczej. Nowym księżom wikariuszom życzymy owocnej i długiej posługi w naszej wspólnocie. O szczegółowych zadaniach księży i opiece nad poszczególnymi grupami poinformujemy w przyszłą niedzielę.
  6. W najbliższą sobotę przypada dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pasterzu. Msza święta w intencji Jubilata będzie w odprawiona w katedrze o godzinie 10.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, Niedzieli, Gościa i naszej parafialnej gazetki Głos Joachima.