Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu

XXII Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    W czwartek o godzinie 18.00 Msza święta w intencji Straży Honorowej NSPJ, a po Mszy świętej Godzina Święta; w piątek spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Przypominamy, że w naszej parafii w każdy piątek odprawiana jest Msza święta i Droga Krzyżowa o godzinie 15.00. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Odwiedziny chorych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym, odbędą się o zwykłych porach.
  2. We wtorek, 1 września, rozpoczynamy nowy rok szkolny. Najprawdopodobniej dzieci pójdą do szkoły jak w poprzednich latach z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. W związku z tym zapraszamy dzieci także na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00 oraz w każdą niedzielę, jeśli nie dostaniemy innych wytycznych sanitarnych. W kościele zachowujemy podobne zasady bezpieczeństwa jak w szkole.
  3. Od pierwszego września powracamy do rytmu pracy duszpasterskiej sprzed wakacji. Msze święte będą w dotychczasowych godzinach, natomiast kancelaria parafialna będzie czynna od 9.00 do 10.00 rano i od 16.00 do 17.30 po południu. Tak będzie aż do zmiany czasu na zimowy.
  4. Zapraszamy członków wszystkich grup i wspólnot parafialnych do powrotu do zwyczajnej aktywności. Będziemy się starali zachowywać wszelkie reżimy sanitarne, ale spotkania grup chcemy odbywać normalnie, jeśli nie dostaniemy innych wytycznych sanitarnych. W przyszłą niedzielę podamy grafik spotkań wszystkich grup i wspólnot oraz listę księży opiekujących się w tym roku poszczególnymi wspólnotami. Już w tym tygodniu w czwartek ks. Szymon zaprasza na spotkanie kręgu biblijnego. Większość spotkań będzie się odbywać w nowej salce w budynku wikariatu. Musimy jednak jeszcze podłączyć tam instalację wodną i gazową, co może potrwać około 2 tygodni, gdyż czekamy na wolny termin firmy instalacyjnej.
  5. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie w salce na plebanii rodziców dzieci, których pierwsza komunia święta ma się odbyć w październiku.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będą prowadzić zbiórkę funduszy rodzice 15-letniego Pawła, będącego osoba niepełnosprawną. Środki przeznaczone będą na zakup leków i rehabilitację. Kuria diecezjalna potwierdziła autentyczność przedstawionej przez rodziców Pawła dokumentacji. Zbiórka będzie się odbywać przed kościołem do zapieczętowanych puszek. Osobami kwestującymi będą sami rodzice. Zachęcamy do wsparcia potrzebującego Pawła.
  7. Wkrótce rozpoczynamy gruntowną konserwację i strojenie naszych organów. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność naszej wspólnoty parafialnej ofiarami.