1. W czwartek przypada święto Narodzenia NMP. Kustosz sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej ks. Andrzej Stasiak zaprasza w święto Narodzenia NMP 8 września na uroczyste świętowanie urodzin Maryi i Diecezjalną Pielgrzymkę Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.
    🔹 W programie spotkania:
    00 – Wspólne śpiewanie pieśni maryjnych
    18.00 – Msza św. z udziałem członków Apostolatu „Margaretka” przybyłych na doroczną pielgrzymkę. Po Eucharystii procesja z pierwotnym obrazem NMP Anielskiej na pamiątkę przyniesienia w 1897r. wizerunku Matki Bożej z Gołonoga do Dąbrowy. Na zakończenie wypuszczenie balonów do nieba oraz poczęstunek urodzinowym tortem
  2. Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz ruchy i stowarzyszenia naszej diecezji zapraszają wszystkich, którym bliskie są wartości rodzinne na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę 18 września w Sosnowcu. Marsz rozpocznie się o 15.00 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego na Starym Sosnowcu i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce. Zachęcamy do licznego udziału! Zaproszenia na marsz rozdają dziś przy wyjściu z kościoła Wojownicy Maryi.
  3. Rozpoczynamy kolejny rok pracy duszpasterskiej. Zapraszamy do udziału w ruchach i grupach działających w naszej wspólnocie parafialnej. Ksiądz Karol będzie się opiekował Żywym Różańcem i Strażą Honorową NSPJ, będzie się również zajmował posługą wobec chorych. Ksiądz Marcin będzie się zajmował służbą liturgiczną ołtarza, będzie również prowadził przygotowanie do I Komunii Świętej i bierzmowania. Chcielibyśmy także stworzyć w parafii liturgiczną służbę dorosłych. Są już pierwsze osoby, które odważyły się czytać czytania w czasie Mszy świętej, mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej.
  4. Msza święta o godzinie 12.00 jest dedykowana głównie dzieciom i młodzieży. Nasza parafialna schola, która dba o jej oprawę przekształca się powoli w zespół dziecięco – młodzieżowy. Zachęcamy do udziału. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie parafialnej oraz a profilu facebookowym parafii.