1. Dzisiaj o 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które zamierzają przystąpić do I Komunii Świętej w październiku.
  2. Msza święta w każdą niedzielę o godzinie 12.00 jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci szkolnych i ich rodziców. Zapraszamy serdecznie do licznego udziału. W przyszłą niedzielę na tej Mszy odbędzie się poświęcenie tornistrów.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej. Będzie ono miało formę adoracji Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Robert zaprasza wszystkich chętnych.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 19.00 w kościele.
  5. Również w środy w salce na wikariacie będzie się spotykać diakonia tańca liturgicznego z naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć
  6. W czwartek o 19.00 zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
  7. W każdy czwartek od godziny 19.00 do 21.00 zapraszamy do kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  8. W piątki o godzinie 19.00 w kościele będą spotkania modlitewne jednej ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Mają one charakter otwarty, wspólnota św. Jan zaprasza każdego, komu bliska jest taka forma modlitwy. Spotkania nie będzie jedynie wyjątkowo w najbliższy piątek, ponieważ w sobotę w czasie Mszy świętej o godzinie 18.00 i bezpośrednio po niej Sosnowieckie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym będą przeżywać uroczystość 25-lecia swojego istnienia.
  9. Powstaje w naszej parafii Liturgiczna Służba Dorosłych. Chętnych mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do zgłaszania się do księdza Szymona.
  10. Zakończyliśmy remont salki na wikariacie. Pozostaje nam ją jeszcze umeblować, co będziemy się starali zrobić w najbliższym czasie. W tym tygodniu chcemy położyć kostkę brukową przy wejściu do toalety obok kościoła.
  11. Trwa gruntowna konserwacja organów. W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej zamieścimy fotorelację z tych prac. Wszystkie piszczałki zostaną zdjęte, wyczyszczone i na nowo nastrojone. Tam, gdzie będzie to potrzebne dokonamy odrobaczenia. Gruntownie przejrzany zostanie cały mechanizm instrumentu i usunięte drobne usterki. W przyszłą niedzielę zbiórka na tacę będzie przeznaczona na pokrycie kosztów tych wszystkich inwestycji. Z góry dziękujemy za Waszą hojność.