1. Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz ruchy i stowarzyszenia naszej diecezji zapraszają wszystkich, którym bliskie są wartości rodzinne na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę 18 września w Sosnowcu. Marsz rozpocznie się o 15.00 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego na Starym Sosnowcu i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce. Zachęcamy do licznego udziału!
  2. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można zgłaszać osoby, które chcą w tym roku szkolnym przyjąć sakramenty święte. Dzieci do
    I Komunii świętej zgłaszają rodzice, natomiast kandydaci do bierzmowania zgłaszają się sami. Kandydatów do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej wybieramy spośród osób wierzących i praktykujących. Przygotowaniem dzieci i młodzieży do tych sakramentów zajmie się ks. Marcin, natomiast spotkania dla rodziców będzie organizował ks. proboszcz.
  3. Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie odbędą się 15 października 2022 (sobota) o godz. 10.00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej . Tradycyjnie Ksiądz Biskup zaprasza listownie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2022 r. obchodzą 25., 50. lub 60. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa i zamówili Mszę św. rocznicową we własnej parafii. Jeśli są małżeństwa, które chciałyby takie zaproszenie otrzymać, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii.
  4. Poniedziałkowa grupa modlitewna rozpocznie swoją działalność od poniedziałku za tydzień, tj. od 19 września, po wieczornej Mszy świętej. Grupę będzie animował ks. Karol.
  5. 24 września odbędzie się męskie oblężenie Jasnej Góry pod hasłem „Mężczyźni u Maryi”. Więcej informacji na plakatach w gablotce.
  6. Wspólnota Wojowników Maryi Dąbrowa Górnicza-Sosnowiec – przyłącza się do Wielkiej Nowenny w intencji naszej Ojczyzny – wspólnej akcji modlitewnej organizowanej przez wspólnoty katolickie w całej Polsce. We wrześniu będzie to noc z 24/25.09 w parafii MB Fatimskiej w Sosnowcu.