Parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu - Zagórzu
  1. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej. Zwykle odbywa się ona w Wielki Piątek przy adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej. Ponieważ jednak w tym roku Triduum Paschalne odprawialiśmy przy niemal pustych kościołach, papież Franciszek zdecydował, że zbiórka będzie miała miejsce w niedzielę po święcie Podwyższenia Krzyża.
  2. Przypominamy o spotkaniach grup modlitewnych i formacyjnych w naszej parafii. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej grupa modlitewna w kościele; w środy w salce na wikariacie będzie się odbywać spotkanie diakonii tańca; w czwartek o 19.00 zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego; również w każdy czwartek w kościele możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy od zakończenia Mszy wieczornej do godziny 21.00. W piątki o godzinie 19.00 spotkanie uwielbienia wspólnoty odnowy w Duchu Świętym św. Jan – w kościele; w soboty o 11.00 próby scholi i spotkanie formacyjne dla dzieci. Powstaje również w naszej parafii liturgiczna służba dorosłych. Chętnych mężczyzn w każdym wieku zapraszamy do kontaktu z księdzem Szymonem.
  3. W tym miesiącu czekają nas dwa niezwykle ciekawe koncerty w naszej świątyni. Pierwszy z nich w niedzielę 20 września o godzinie 19.00 pod nazwą Silesian Misterioso to medytacja Smyczkowego Kwartetu Śląskiego. Wykona on fragmenty utworów kompozytorów śląskich oraz światowych przeplatane medytacyjną recytacją fragmentów homilii Jana Pawła II. Natomiast 27 września, również o godzinie 19.00 na zakończenie XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Znanej i Nieznanej będzie koncertował w naszym kościele Daniel Strządała, światowej klasy organista z towarzyszeniem sopranistki Ewy Lopocz. Fragmenty poezji Karola Wojtyły będzie recytował aktor Olgierd Łukaszewicz. Wstęp na oba koncerty jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału. Plakaty z większą ilością informacji znajdziemy w gablocie, natomiast na stojaku z prasą są umieszczone foldery z programami.
  4. Powoli kończymy konserwację i strojenie naszych organów. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarami na tacę i przesyłanymi na konto parafii. Mamy nadzieję, że i tym razem uda się szybko sfinansować całe przedsięwzięcie.