1. W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań spowodowanych koronawirusem prosimy o jak najściślejsze dostosowanie się do nowych wymogów sanitarnych w kościele. Prosimy o uczestniczenie w nabożeństwach w maseczkach. Komunia święta może być rozdzielana bądź do ręki, bądź bezpośrednio do ust. Na dłoń rozdzielamy ją zawsze po prawej stronie kościoła, patrząc w kierunku ołtarza. Osoby przyjmujące Komunię na dłoń powinny chwilę przed przyjęciem, dla własnego bezpieczeństwa, zdezynfekować dłonie przy pomocy osobistego środka dezynfekującego. Kapłani dezynfekują ręce przed rozpoczęciem rozdzielania, a wszyscy oprócz głównego celebransa rozdają Ciało Pańskie w maseczkach. Jeśli zauważymy u siebie objawy mogące sugerować zarażenie wirusem, jak kaszel, podwyższona temperatura i inne, pozostańmy w domu i postępujmy zgodnie z poleceniami służb sanitarnych. W tej chwili Sosnowiec jest w strefie żółtej, więc w naszym kościele w każdej Mszy świętej może uczestniczyć około 300 osób, co sprawia, że praktycznie nie mamy ograniczeń ilościowych. Gdybyśmy znaleźli się w strefie czerwonej mogłoby uczestniczyć jednocześnie 170 osób, gdyż kościół ma około 1200 m2 Zachowując te wszystkie zasady starajmy się jednak nie wpadać w panikę i z ufnością kontynuować nasze normalne życie, także to parafialne.
  2. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Ofiary złożone na tacę są w całości przeznaczone na potrzeby misji. Pamiętajmy w modlitwach o misjonarzach, którzy w czasie epidemii przeżywają również bardzo trudne chwile.
  3. Możemy już składać ofiarę na wypominki roczne i oktawalne. Pamiętajmy w modlitwach o naszych bliskich zmarłych. Zachowajmy również rozsądek przy odwiedzaniu cmentarzy w czasie poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych. Unikajmy licznego gromadzenia się przy grobach. Jeśli to możliwe, rozłóżmy w czasie odwiedziny cmentarzy.
  4. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Naszemu patronowi polecajmy wszystkie sprawy Kościoła i Ojczyzny, a także zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas.