1. Dzisiaj o godzinie 15.00 z pod Katedry sosnowieckiej wyrusza Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie zapraszamy do udziału.
2. Dziś po Mszach świętych możemy w zakrystii zapisać dzieci, które chcą przystąpić w maju do I Komunii świętej. Zapisuje się również młodzież, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania.
3. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym będzie wydany kalendarz parafialny. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić na początku października. Kalendarz będzie w dwóch formatach: dużym, jak w poprzednich latach i o połowę mniejszym, o jaki wielu z was prosiło. Zdjęcia będą ilustracją życia duszpasterskiego naszej parafii.
4. Zapraszamy do odwiedzania naszej kawiarenki i sklepiku. Robiąc w nim zakupy wspieramy także bieżącą działalność parafii. Tam również nabywamy prasę katolicką. Jest jeszcze numer „Niedzieli” sprzed tygodnia z artykułem księdza proboszcza będącym odpowiedzią na pytanie czytelniczki, czy osoba niepraktykująca może zostać rodzicem chrzestnym.
5. W dniach 24-25 września 2022 r. (sobota-niedziela) pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju” odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym sprawy małżeństwa, rodziny i życia nie są obojętne. Program pielgrzymki znajduje się na plakacie w gablotce.
6. Rozpoczynamy w Diecezji przygotowanie do kolejnych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 26.07 – 6.08.2023 w Portugalii. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 25 września o godz. 19.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej w Sosnowcu. Gdyby był ktoś chętny na taki wyjazd może się zgłosić do duszpasterzy z naszej parafii.