1. Dzisiaj o 19.00 na zakończenie XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Znanej i Nieznanej będzie koncertował w naszym kościele Daniel Strządała, światowej klasy organista z towarzyszeniem sopranistki Ewy Lopocz. Fragmenty poezji Karola Wojtyły będzie recytował aktor Olgierd Łukaszewicz. Wstęp jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. Odwiedziny chorych o zwykłych porach. Msza święta w piątek o 15.00 jest Mszą zbiorową do Bożego Miłosierdzia. Intencje możemy podawać w zakrystii bądź kancelarii.
  3. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one codziennie o godzinie 17.30. Zachęcamy do udziału.
  4. Od czwartku, czyli od 1 października, będzie można zamawiać intencje Mszy świętych na 2021 rok.
  5. Hospicjum Sosnowieckie zaprasza w czwartek 1 października do sali MUZA na charytatywny koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Podczas koncertu wystąpią Tomasz Żółtko & Paweł Seweryn oraz Magda Anioł z zespołem. Podczas przerwy odbędzie licytacja, która będzie okazją do wsparcia hospicyjnych działań na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odebrania w siedzibie hospicjum. Wstęp tylko z maseczkami!
  6. W najbliższy piątek ze względu na wyjazdowy dzień skupienia nie będzie modlitwy uwielbienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie 12.00 odbędzie się przeniesiona z maja uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy o pozostawienie pierwszych ławek rodzicom i zaproszonym gościom.
  8. Również przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które do I Komunii świętej mają pójść w przyszłym roku. Rodziców dzieci z klas III zapraszamy do salki na plebanii na godzinę 19.00.
  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej diecezji zbiórka do puszek na działalność Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Zachęcamy do wsparcia licznych dzieł charytatywnych prowadzonych przez tę organizację kościelną.
  10. W najbliższym roku duszpasterskim planujemy kilka pielgrzymek do miejsc świętych. Pierwsza nasza modlitewno-duchowa wyprawa odbędzie się 10 października w sobotę do Sanktuarium w Mogile – Opactwo Cystersów, gdzie znajduje się Łaskami słynący wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego, następnie Sanktuarium w Łagiewnikach – św. s. Faustyna Kowalska i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie oraz zwiedzanie Starego Miasta. Wyjazd o godz. 8.00 szczegóły i zapisy u ks. Roberta.