1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się każdego dnia o godzinie 17.30.
 2. W dniach 17-24 kwietnia 2023 r. ks. Łukasz zaprasza na pielgrzymkę „Szlakiem Sanktuariów Francji”. Plan wyjazdu i koszt są do wzięcia ze stojaka z prasą lub w naszym sklepiku parafialnym. Zapisy do końca października.
 3. Kandydatów do bierzmowania prosimy, by po Mszy świętej odebrali w zakrystii materiały przygotowane dla nich na czwartkowe spotkanie.
 4. Są już do nabycia kalendarze parafialne. Tym razem kalendarz prezentuje życie duszpasterskie naszej parafii w ostatnim roku. Został on przygotowany w dwóch formatach: mniejszy kosztuje 25 zł., większy 30 zł. Kalendarze możemy nabywać w sklepiku parafialnym. Tam też możemy się zaopatrzyć w dewocjonalia, książki i kwiaty
 5. W ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego pojawiły się dwie inicjatywy dotyczące naszej parafii. Pierwsza to rewitalizacja gródka rycerskiego. Drugi projekt to modernizacja terenów przyszkolnych przy SP 23, na który głosuje cała społeczność szkolna. Także my jako parafia zachęcamy do włączenia się w głosowanie na te projekty. Możemy to zrobić za pośrednictwem strony internetowej https://obywatelski.sosnowiec.pl/glosowanie do 10 października.
 6. Od tego tygodnia w kancelarii, a od przyszłej niedzieli  także w zakrystii będziemy przyjmować na wypominki. Prosimy o wyraźne wypisanie na kartkach nazwisk zmarłych oraz zaznaczenie, czy mają to być wypominki całoroczne, czytane w każdą niedzielę przed Mszą o godzinie 10.30 czy oktawalne, czytane w czasie różańca przed Mszami oktawalnymi w listopadzie. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
 7. Dziś po Mszach świętych we wszystkich kościołach naszej diecezji prowadzimy zbiórkę do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnej. Za tydzień druga niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. Aktualnie kończymy czyszczenie i malowanie dachu na plebanii. Jeśli pozwoli pogoda, mamy jeszcze w tym roku w planie kontynuację wymiany ogrodzenia wokół kościoła. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
 8. 8 października, w związku z obchodami dnia zdrowia psychicznego jest dzień otwarty w Centrum terapeutycznym Zielony Przylądek, w dawnym budynku organistówki. Zapraszamy Państwa, konsultacje są bezpłatne .Program:

  10-12 Grupa  arteteraputyczna „Wzrastam” (od 14 lat)

  Prowadzi Kinga Jaskólska

  14-16 Warsztat rozwojowy „Mapa moich marzeń”

  10-13.30 – Konsultacje logopedyczna Jolanta Szczupider

  13-15 Konsultacje psychoonkologiczna – Asia Spisak-Gajda

  10-12 Konsultacje dla rodzin borykających się z chorobą
  psychiczną w rodzinie Krysia Matyjasek

  11-15 – konsultacje psychoterapeutyczne – Basia Opalska

  12-15 – konsultacje psychodietetyczne Agata Rynk