1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Na różaniec zapraszamy każdego dnia o godzinie 17.30.
  2. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi, która była pierwszą patronką zagórskiego dekanatu i jest nią do dnia dzisiejszego. Suma odpustowa o godzinie 12.00. Odprawi ją i wygłosi kazanie ks. Robert Gacek, moderator ruchu oazowego w naszej diecezji. Na sumę zapraszamy całą asystę, chór i wszystkie grupy i wspólnoty parafialne, oraz wszystkich parafian.
  3. Dzisiaj o godzinie 19.00 w ramach Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego w naszej świątyni odbędzie się koncert, na którym wystąpią wraz z organistą Romanem Chylą sopranistka Agnieszka Zakrzewska-Weber z Katowic oraz tenor Konrad Cygal z Austrii. Początek koncertu o godzinie 19.00, wstęp wolny dla wszystkich, serdecznie zapraszamy.
  4. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwie polecamy Bogu nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty.
  5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiejsza Niedziela poświęca wiele miejsca tematowi szkoły i edukacji. Znajdziemy tam także tekst ks. proboszcza, będący jednym z komentarzy do zagadnienia, czy szkoła wychowuje dzisiaj do patriotyzmu.