1. We wtorek, 24 października br. Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację ks. bpa Grzegorza Kaszaka z posługi biskupa sosnowieckiego i mianował administratorem apostolskim diecezji sosnowieckiej ks. abpa Adriana Galbasa – metropolitę katowickiego. Módlmy się za naszą diecezję, ks. abpa Adriana i bpa Grzegorza, a także o szybki wybór nowego biskupa sosnowieckiego.
 2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą odprawione według porządku niedzielnego. Msze święte w kaplicy na cmentarzu o godzinie 9.00 i 12.00. W czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – dzień zaduszny. Msze święte w kościele o godzinie 7.00 i 17.00. W kaplicy na cmentarzu Msza święta o godzinie 12.00, a po niej procesja różańcowa. Pamiętajmy, że najważniejszą rzeczą w Uroczystość Wszystkich Świętych jest udział we Mszy świętej, a dopiero
  w następnej kolejności nawiedzenie cmentarza.
 3. Wierni, którzy w dniach 1-8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zamarłych, zyskają odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, jeden raz na dzień.
 4. Przypominamy, że od 1 listopada Msze święte wieczorne w tygodniu i w niedzielę odprawiane są o godzinie 17.00, aż do wprowadzenia czasu letniego. W związku z tą zmianą kancelaria parafialna będzie czynna codziennie w godzinach od 18.00 do 19.00, oraz – jak dotąd rano od 9.00 do 10.00. W soboty kancelaria czynna tylko rano.
 5. Msze święte oktawalne za zmarłych będą odprawiane w dniach 1 – 8 listopada
  o godzinie 17.00. Msza będzie poprzedzona różańcem z modlitwą za zmarłych, na który zapraszamy o godzinie 16.00 każdego dnia oktawy. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej, a także na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych. Na cmentarzu będzie również prowadzona zbiórka na potrzeby naszego seminarium duchownego.
 6. W przyszłą niedzielę, 5 listopada, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na koncert chóru Lutnia wraz z solistami pod kierunkiem Tadeusza Barylskiego. Szczegóły znajdziemy na plakatach w gablocie i wokół kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się kolejna konferencja formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o udział,
  w miarę możliwości, oboje rodziców.
 8. W naszej kwiaciarni można jeszcze dzisiaj składać zmówienia na wiązanki na cmentarz, zarówno z kwiatów żywych jak i sztucznych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na bieżącą działalność parafii. Zachęcamy, by w ten sposób wspierać naszą wspólnotę.