1. W piątek, 11 listopada obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Msze święte tego dnia o godzinie 7.00 15.00 i 17.00. Ksiądz Biskup udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  2. W piątek swoje imieniny obchodzi ks. Marcin. Msza święta w jego intencji od Straży Honorowej i Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00.
  3. W przyszła niedzielę przypada dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jest to organizacja kościelna, która w dawniejszych czasach realizowała wiele programów pomocowych także dla Polski.
  4. 19 listopada 2022 o godz. 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena odbędzie się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z okazji 100 rocznicy przyłączenia Śląska do Polski – wstęp wolny. Koncert jest współorganizowany przez naszą diecezję przy okazji obchodów jubileuszu jej 30-lecia.
  5. Fundacja Pomoc Opiekunom udziela bezpłatnej konsultacji na temat świadczeń i programów pomocowych, z jakich mogą skorzystać: osoba niepełnosprawna wymagająca opieki oraz jej opiekun. Telefon kontaktowy na plakacie w gablocie.