1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głosi dobrze znany w naszej wspólnocie ks. Marcin Słodczyk. Dzisiaj konferencje rekolekcyjne na każdej Mszy świętej. Jutro i we wtorek Msze święte z nauką rekolekcyjną
    o godzinie 9.00 i 17.00. W czasie Mszy świętej o 17.00 będzie krótka nauka rekolekcyjna zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ze względu na niską temperaturę nie będziemy organizować oddzielnej nauki dla dorosłych po Mszy o 17.00 jak to planowaliśmy wcześniej.  Jutro będzie również dzień spowiedzi. Księża z dekanatu będą służyć w konfesjonałach od godziny 8.30 rano i 16.30 po południu. Zachęcamy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej prowadzona jest zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  3. W opłatki możemy się zaopatrywać w zakrystii, natomiast świece Caritas są do nabycia w naszej parafialnej kwiaciarni. Mamy także jeszcze kilka ostatnich kalendarzy parafialnych. W kwiaciarni są również do kupienia piękne stroiki świąteczne.
  4. W najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do liturgicznej służby ołtarza dorosłych. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn zarówno tych, którzy w młodości byli ministrantami
    i lektorami, jak i tych, którzy chcieliby tego spróbować teraz. Udział w takiej służbie nie wiąże się z koniecznością poświęcenia dużej ilości czasu, spotkanie nie są częste, a służba w kościele odbywa się na miarę możliwości czasowych każdego z panów. Serdecznie zachęcamy do odwagi i dania świadectwa.
  5. Zbliża się czas przygotowywania świątecznych dekoracji. Chcemy, aby jedną
    z choinek w naszym kościele ozdobiły bombki wykonane przez dzieci. Bazą dla takiej bombki jest styropianowa kula, którą dzieci mogą otrzymać już dzisiaj. Kulę można ozdobić na różne sposoby. Gdyby ktoś natomiast chciał nauczyć się wykonywania różnego rodzaju artystycznych bombek, może to zrobić w ramach warsztatów, które odbędą się w naszej kwiaciarni w najbliższy piątek po Roratach, czyli około 17.45 a także w sobotę o godzinie 10.00. Na warsztaty można się zapisywać bezpośrednio w kwiaciarni lub na jej numer telefonu do najbliższego wtorku. Koszt udziału w warsztatach to 25 zł., obejmuje on także materiał do ozdobienia bombki, który otrzyma każde dziecko.