1. Dziś IV Niedziela Adwentu, równocześnie wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy do świętowania narodzin Zbawiciela w naszej świątyni. Pasterka będzie odprawiona o godzinie 22.00 i 24.00. Na pierwszą z tych Mszy zapraszamy szczególnie rodziny
    z dziećmi oraz wszystkich, dla których Msza o północy jest zbyt późna. O 24 tradycyjna pasterka dla dorosłych. Ofiary składane w czasie tych Mszy są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Jest z nich utrzymywane między innymi Centrum Służby Rodzinie i Życiu, które każdego roku pomaga kilku tysiącom małżeństw i osób indywidualnych.
  2. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy świętych będzie jak w niedzielę. Pamiętajmy o tym, co jest istotą naszego świętowania.
  3. W czwartek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Porządek spotkań z Parafianami znajdziemy w gablocie przy kwiaciarni oraz na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się z nim już teraz. Na kolędę tradycyjnie przygotowujemy na stole wodę święconą, świece, krzyż, Pismo Święte i kropidło. Jeśli brakuje nam któregoś z tych przedmiotów, możemy uzupełnić je w naszym sklepie w kwiaciarni. Wodę święconą znajdziemy w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  4. Dziękujemy osobom, które przez kilka dni sprzątały kościół na święta. Niestety jest
    to tylko garstka tych samych osób każdego roku. W związku z tym powstał pomysł zakupu profesjonalnej maszyny do sprzątania posadzki. Obecnie testujemy maszyny różnych firm. Koszt takiego urządzenia to kilkanaście tysięcy złotych, jednak wobec niewielkiego zainteresowania ogółu Parafian pomocą w sprzątaniu kościoła będziemy zmuszeni do takiego zakupu. Środki na ten cel będziemy zbierać 6 i 7 stycznia w naszej świątyni.
  5. 7 stycznia o godzinie 18.00 schola dziecięca zaprasza na kolędowanie wszystkich Parafian, zwłaszcza całe rodziny. Nie będzie to forma koncertu, lecz okazja do wspólnej modlitwy poprzez śpiew kolęd. Zachęcamy do udziału.
  6. Wszystkim Gościom i naszym Parafianom składamy najlepsze świąteczne życzenia. Niech Chrystus, który przyszedł do nas w ludzkiej postaci przyniesie do waszych domów błogosławieństwo, pomyślność, zdrowie i wszelkie potrzebne dary. Zachęcamy, by przyjąć Go całym sercem także poprzez otwarcie się na Jego obecność w Najświętszym Sakramencie.